Raw strava alebo inak povedané aj surová strava je jeden zo stravovacích smerov, ktorý je rozšírený už aj u nás. Pozostáva z nevarených surovín, predovšetkým čerstvej zeleniny a ovocia. Pre tých, ktorý sa pre ňu rozhodnú to môže byť veľký krok k lepšiemu zdraviu.

Raňajky

Počuli ste o smoothie? Ovocný kokteil si v tomto prípade môžete namiešať z piatich jahôd a dvoch banánov, ktoré rozmixujete s ľanovými semienkami. Tie si buď vopred pripravte tým, že si ich namočíte alebo ich rovno kúpte drvené. 

Desiata

Opätovne si môžete pripraviť čerstvú stravu z ovocia a zeleniny podľa vašej vlastnej chuti. Vašej kreativite sa medze nekladú. Ideálne bude, ak k tomu pridáte aj zopár kúskov mandlí. 

Obed

Na obed si naservírujte zeleninové gazpacho. Pripravíte ho tak, že zmixujete dokopy paradajky, cibuľu, papriku, uhorky, ku ktorým pridáte cesnak, olivový olej a morskú soľ. Celé to následne posypte čerstvo nakrájanou bazalkou. Hodí sa aj zelený šalát s avokádom, ktorý sa môže skladať z rukoly, hlávkového šalátu, polovice avokáda a ako zálievku použite olivový olej a citrón.