Predstavte si, že máte krém z čisto prírodných ingrediencií, ktoré inde nenájdete. A tento krém obsahuje vodu, ktorá vyviera z hĺbky 165 metrov. Ešte vám povieme, že ho môžete aj zjesť. Hovoríte, že to nie je možné? Toto je unikátna filozofia značky ANNEMARIE BÖRLIND, ktorá je priekopníkom prírodnej kozmetiky s vlastnými ingredienciami, ktoré v inej kozmetike ani nenájdete.

Prírodná kozmetika ANNEMARIE BÖRLIND je moderná značka so 60 ročnými skúsenosťami v oblasti prírodnej kozmetiky. Je považovaná za priekopníka prírodnej kozmetiky dokonca aj v USA. Čo je tajomstvom tejto značky, že ju miluje aj samotná Karin Haydu, Ivana Gáborík či Katka Jakeš? Je ním rešpektujúci prístup k človeku, k prírode a inovatívny prístup k prírodnej kozmetike. 

,,Čo nemôžem zjesť, si nedám na tvár.”

To je slávny výrok Annemarie Lindner, ktorá založila značku prírodnej kozmetiky ANNEMARIE BÖRLIND. Jej príbeh sa začal písať pred 60 rokmi. Rozhodla sa miešať vlastnú prírodnú kozmetiku a jej krémy sa stretli s veľkým úspechom. Dokonca s takým, že získala aj kozmetického ,,Oscara”. Celý život zasvätila prírodnej kozmetike, za čo dostala aj cenu za celoživotné dielo.

A jej filozofia sa zachovala dodnes. Značka ANNEMARIE BÖRLIND spája vedu s prírodou. Ako prvá vo svojich výrobkoch používala ceramidy podobné pokožke. Vďaka ním sa zlepšuje odolnosť našej pokožky a zadržiavanie vlhkosti. Účinnú látku nájdete aj v anti-pigmentovom a rozjasňujúcom fluide NATUPERFECT a v intenzívnych ošetrujúcich kapsulách.

Značka ANNEMARIE BÖRLIND udáva trendy v kozmetológii a každý rok prekvapí s inováciou, ktorou ukazuje, že v prírode je obrovská sila. Nedávno predstavila produkt v oblasti ochrany pred modrým svetlom, ktoré na nás pôsobí z telefónov, tabletov a televízorov. Ako prvá značka prírodnej kozmetiky uviedla produkt, ktorý chráni, resp. blokuje prienik modrého svetla do pokožky, o ktorom je len málokomu známe, že má škodlivejší vplyv na starnutie ako voľné radikály. Je ním revolučný pleťový olej 3v1, ktorý je na trhu považovaný za svetovú inováciu. 

           

Prírodné ingrediencie, ktoré v inej kozmetike nenájdete

Okrem inovatívneho prístupu je značka inovatívna aj na poli prírodných ingrediencií. Viete o tom, že prírodná kozmetika ANNEMARIE BÖRLIND používa vo svojich výrobkoch až 475 ingrediencií? A všetky do jednej sú prírodné? Presne tak, každá prírodná ingrediencia má svoje opodstatnenie. Ale vedeli ste, že veľa z nich v inej kozmetike nenájdete? Sú také účinné, že si ich značka ANNEMARIE BÖRLIND dala patentovať!

Kmeňové bunky ruže z Čierneho lesa 

Vývoj prírodných produktov je naozaj náročný. Dostupnosť prírodných ingrediencií je oveľa nižšia ako je to u ingrediencií v konvenčnej kozmetike. Ide zhruba len o 10%! Ale vedecký duch značky ANNEMARIE BÖRLIND je silný. Vďaka nemu priniesli výťažok z kmeňových buniek ruže z Čierneho lesa, ktorý v žiadnej inej kozmetike nenájdete. 

Táto výnimočná rastlina je hlavnou aktívnou zložkou kozmetickej línie ENERGYNATURE. Podieľajú sa na zdraví kožných buniek a znižujú príznaky starnutia pokožky. Má protizápalové účinky, upokojuje pokožku a zároveň ju hydratuje a vyhladzuje. Za tento prínos do prírodnej kozmetiky získali Nemeckú inovačnú cenu 2018. Ocenenie ÖKO-testu získal aj denný krém z tejto rady. 

           

Patentovaný LL Biokomplex

Viete, prečo je rada LL Regeneration najpredávanejšia? Pretože dokáže stimulovať rýchlejšiu bunkovú obnovu v pleti, čím podporuje regeneráciu. Je to vďaka rastlinnej zložke LL Biokomplex, ktorú si značka ANNEMARIE BÖRLIND dala patentovať. Vznikla v börlindských laboratóriach a používa sa výhradne v tejto kozmetike. V žiadnej značke kozmetiky tento patentovaný LL Biokomplex nenájdete. 

         

Pramenitá čistá voda je základ

Aký by malo význam používať prírodné ingrediencie v kozmetike, keď by základ krémov tvorila upravovaná voda? Pri bežnom čistení vody sa úplne nedokážu odstrániť stopy chemikálií, ako sú napríklad zvyšky pesticídov. Značka ANNEMARIE BÖRLIND používa ako základ svojej pleťovej kozmetiky vodu z nedotknutého podzemného rezervoáru, ktorý sa nachádza až 165 metrov pod zemou. Nachádza sa v Čiernom lese, kde sídli aj spoločnosť. Táto prírodne čistá voda je bohatá na minerály ako je zinok a horčík, preto je ideálnym základom pre prírodnú kozmetiku ANNEMARIE BÖRLIND.

          

 

Zdroj a foto: PR článok