Pandémia, ktorú spôsobilo šírenie sa ochorenia Covid-19, má negatívny dopad na ekonomiku, čím stúpa nezamestnanosť. Prišli ste o prácu aj vy? Čo robiť v prípade, ak máte na stole ponuku na menej prestížnu a horšie platenú pozíciu, ako bola tá, kde ste pracovali doteraz? Pri rozhodovaní vám poradí personalistka Iveta Sigmundová.

Základom sú priority

Pracovný trh sa z roka na rok mení, no niektoré otázky spojené s hľadaním nového pracovného uplatnenia zostávajú rovnaké. Predstavte si, že prídete o miesto. Hneď sa snažíte získať nové na rovnakej alebo podobnej úrovni. Hľadáte, rozosielate životopisy, ale stále nič. V rámci pohovorov zostávate medzi odmietnutými. Človeku potom logicky napadne otázka, či by sa radšej nemal uchádzať o pozíciu na nižšej úrovni. Pracovných ponúk bude pravdepodobne viac, musíte však počítať aj s tým, že vás možno budú odmietať z dôvodu vyššej kvalifikácie na danú pozíciu. Čo teda s tým?

„V prvom rade by som odporučila urobiť si jasno vo svojich prioritách. Zvážte, či vás táto „podradnejšia“ práca bude z dlhodobejšieho hľadiska motivovať. Musíte mať jasno najmä v tom, či je to len prechodná náhrada, aby ste nemuseli tráviť ďalšie týždne a mesiace na úrade práce, alebo či ide o rozhodnutie, s ktorým ste sa stotožnili. Na pohovore sa to totiž dá ľahko odhaliť. Teda prvý bod je jasný – zrovnajte si v hlave, čo chcete a čo ste ochotní obetovať,“ vraví odborníčka.

Prečo ste rizikom pre zamestnávateľa

„Je nutné zmieriť sa s tým, že nižšia pozícia bude pravdepodobne spojená s nižšou mzdou. Človek dlhodobo bez práce po čase prijme s vďačnosťou takmer akúkoľvek ponuku, hoci aj na nižšej úrovni,“ vraví expertka. Pre zamestnávateľa je však prijatie takého človeka dosť veľkým rizikom. Je síce jasné, že prácu, ktorá je pod úrovňou jeho predchádzajúcich skúseností, zvládne úplne jednoducho a tak sa bude rýchlo adaptovať, ale čo ďalej?