Je úplne prirodzené, že si občas neveríte. Sklony k podceňovaniu by však nemali vo vašom živote prevažovať, pretože tým len trpí vaše sebavedomie a sebadôvera. Čo teda môžete urobiť preto, aby ste si zvýšili sebavedomie? Vyskúšajte 6 tipov, ktoré to akoby zázrakom dokážu ihneď!

Zmeňte postoj k situáciám

Ľudia, ktorí majú nízke sebavedomie majú tiež tendenciu podceňovať všetko čo robia. Nevedia prijímať pochvalu, kompliment a pomaly ani dary. Často sa za všetko vinia a len seba vidia, ako menejcenného. Pokiaľ máte takéto sklony aj vy, skoncujte s tým! A naopak, namiesto toho, začnite sami seba chváliť. Verte, že to nie je pýcha ani namyslenosť, ale zdravé sebavedomie. Ak sa vám niečo podarí, zaslúžite si pochvalu od iných, ale aj od seba. Nastavte svoje myslenie nie na zlyhania, ale na úspechy. A za úspech môžete považovať už aj to, že sa tak nastavíte, no nie?

Píšte si denník

Môže to znieť paradoxne, no tým, ktorí trpia nízkym sebavedomím môže písanie denníka veľmi pomôcť. Je dôležité zaznamenávať si doň najmä dobré veci, ktoré možno v danom okamihu podceňujete, lebo ste na seba veľmi prísni, no ak zmeníte svoje myslenie, uvidíte ich cenu. Denník sa pokúste nosiť všade so sebou a keď sa vám niečo podarí, ihneď si zapíšte. A samozrejme nezabudnite na pochvalu.

Oslavujte svoje úspechy

Pokiaľ ste na seba veľmi prísni, nebudete sa vedieť dostatočne oceniť, ba čo viac, pravdepodobne to nedovolíte ani ostatným. No podhodnocovať sa by vám nemalo byť vlastné, práve naopak. Ľudia so zdravým sebavedomím svoje úspechy vedia oceniť a patrične osláviť. Je jedno či sa jedná o malý alebo veľký úspech. Jednoducho, buďte na seba aspoň z času na čas pyšní a verte si. Zaslúžite si to!