To, že muži sú omnoho viac neverní ako ženy je dobre známe. Väčšina výskumov uvádza, že tretina mužov svoju dlhoročnú partnerku niekedy podviedla, iný výskum zasa tvrdí, že je to dokonca viac ako polovica. Či už je to tak alebo nie, muži bývajú neverní častejšie. Prečo? Ak si myslíte, že ide len o výzor či sex, mýlite sa. Chlapi hľadajú aj čosi iné. Poďme sa pozrieť na najčastejšie dôvody.

Emocionálna nespokojnosť

Aj keď sa emocinálna spokojnosť či nespokojnosť vo vzťahu pripisuje ako dôvod nevery viac ženám, môže sa vyskytnúť aj u mužov. Ak muž začne cítiť, že sa strácajú vaše spoločné záujmy, odcudzujete sa, ba omnoho viac hádate či nekomunikujete, je veľmi pravdepodobné, že túto svoju nespokojnosť sa bude snažiť naplniť niekde inde. Aj muži potrebujú emocionálnu kompatibilitu, ktorá sa v dlhodobých vzťahoch môže vytratiť. Najčastejšie pramení z rozdielnych názorov, neschopnosti kompromisov alebo jednoducho vyprchania akýchkoľvek citov. Avšak dá sa to zmeniť. Kľúčom je len komunikácia a záujem o partnera.

Ocenenie a obdiv

Muži túžia po pochvale a potrebujú byť obdivovaní. Je to jednoducho v ich prirodzenosti. Ak váš partner už doma nepočúva aký je šikovný a výnimočný, nehovoríte mu, ako dobre vyzerá, pretože po rokoch je to už predsa iné, nečudujte sa, ak si pôjde pre slová obdivu a ocenenia k inej žene. Milenky totiž mužov chvália a tešia sa z každej hlúposti. Zdá sa im sexi aj jeho tučné brucho alebo vrásky na tvári. Pokiaľ teda nechcete, aby vášho partnera oceňovala iná žena, mali by ste na tom zapracovať čím skôr.

Nuda vo vzťahu

Rutina vo vzťahoch môže byť nebezpečná. Stereotyp doma, v práci, všetko dookola. Muž zrazu zistí, že jeho životu chýba “šťava” a začne to riešiť. A ako inak, ak nie spestrením v podobe románika s mladou sexi ženou? Hoci prežívate stereotyp spoločne, nedajte mu šancu hľadať dobrodružstvo v posteli inej. Vytvorte ho aj doma a ukážte, že aj vy mu viete poskytnúť poriadnu dávku adrenalínu. Naplánujte napríklad spoločný výlet či milostné hry, ktoré ho utvrdia v tom, že to najlepšie má práve teraz.