Muži vo svojich sexuálnych predstavách a niekedy aj v reálnom živote preferujú mladé dievčatá. Je to len hra, alebo sú skutočne schopní zamilovať sa do ženy mladšej o generáciu, dve alebo dokonca tri, o tom píše psychologička a sexuologička Laura Janáčková.

Vo svojej ordinácii, ale aj v bežnom živote sa stretávam s mnohými staršími mužmi, ktorí majú milenku. Väčšinou je to žena vyznačujúca sa jedným základným atribútom – je mladá. Čo sa týka mužov, na prvý pohľad je zjavné, že často ide o takých, ktorí majú lepší spoločenský status, majú zdroje alebo môžu byť pre tieto ženy inak užitoční. Zjednodušene povedané – tieto ženy ich môžu bezhranične obdivovať.

Túžba po kráse

Muži na celom svete a vo všetkých kultúrach všeobecne preferujú mladé ženy. Snívajú o nich a majú o nich erotické fantázie aj vo chvíľach, keď sú s nami – ženami zrelšími alebo zhruba rovnako starými ako oni. Sexuálne fantázie o mladých dievčatách mnohým spestrujú sexuálny život. Mala som klientov, ktorí mi opisovali, že erekciu s manželkou dosiahnu iba vtedy, keď si predstavujú milenku. Poznám mužov, ktorí pravidelne ejakulujú s predstavou mladých sexuálnych partneriek. Mnohí z nás by sa asi čudovali, keby nám niekto premietol film našich myšlienok, ktorý beží pri súloži. Tak u mužov ako aj u žien sú niekedy veľmi vzdialené realite. Takže kým žena myslí na to, čo uvarí zajtra deťom na obed, muž si predstavuje orálny sex s mladou dievčinou. Jeden z mojich pacientov toto kedysi komentoval slovami: „Hoci mám prísnu diétu, môžem si azda prelistovať aspoň jedálny lístok, alebo nie?“

Mladšia žena = atraktívnejšia žena

Mužská túžba po mladých dievčatách súvisí s vizuálnou vzrušivosťou mužov, ktorá je závislá od istej miery atraktivity ženy. Ženská atraktivita je pritom zásadne ovplyvnená vekom ženy. Najvyššia je od 18 do 22 rokov, pričom v tridsiatich rokoch sa ešte drží na vysokých pozíciách, aby po tridsiatke nasledoval viac či menej pozvoľný pokles, ktorý sa po päťdesiatke takmer raz-dva zmení. Evoluční sexuológovia nám na základe výskumov dokazujú, že muži si vyberajú partnerky prevažne podľa ich atraktivity. Vari práve preto sa ženy snažia si ju čo najdlhšie uchovať a orlím zrakom sledujú prvé známky svojho starnutia. Muži fyzickú zmenu v dôsledku starnutia natoľko neprežívajú, pretože nemusia. Ženy si ich totiž vyberajú podľa zdrojov a ochoty sa o ne podeliť. Tým sa vysvetľuje, prečo sa v okolí stretávame s pármi starší muž a výrazne mladšia žena.