Verte či nie, aj takáto situácia môže občas nastať. Ako si ju vysvetliť? Nie ste pre muža dosť príťažlivá? Máte dôvod obávať sa nevery? Nerobte unáhlené závery. Aj muži totiž majú “svoje dni” a preto môžu občas sex odmietať. My sme pozreli, aké na to majú najčastejšie dôvody.

Máte pocit, že vo vašom partnerovi odrazu vymiera sexuálna túžba? Nepanikárte! Nemusí mať zdravotný problém ani milenku na to, aby tomu bolo tak. Niekedy je vysvetlenie úplne na dosah a skutočne nejde o závažné stavy. Kde teda hľadať príčinu nechuti k sexu u mužov?

Stres

Stres v dnešnej dobe zažíva každý. Stresové situácie do tela vyplavujú hormón kortizol, ktorý blokuje aktivitu sexuálnych hormónov. Už vytvorený testosterón u mužov sa tak premieňa na agresívne až flegmatické pocity a nie na sexuálnu túžbu. Ak je tomu tak, na vzrušenie partnera nemusí pomôcť ani sexi a zvodná spodná bielizeň. Nerobte preto zbytočnú paniku a nevyvolávajte kvôli tomu hádky. Naopak, snažte sa svojho partnera pochopiť a pomôcť mu uvoľniť sa a vyventilovať stres napríklad masážou alebo jednoducho tým, že ho do sexu s vami nebudete tlačiť.

Veľa práce

Podobne je to aj pri zvládaní pracovných povinností. Ak ich má muž až priveľa a nevie kde mu hlava stojí, nečakajte, že večer zrazu “vypne” a bude sa venovať len vám. V hlave má totiž aj večer kopu povinností a starostí a preto je pravdepodobné, že na sexuálne hry nebude mať chuť. Nevyčítajte mu to, ide zväčša len o dočasný problém. V čase keď povinnosti pominú, si to môžete vynahradiť aj s úrokmi.

Nuda vo vzťahu

Nuda vo vzťahu je jedným z najväčších nepriateľov sexu. Hoci sex je zameraný viac pudovo, na jeho “naštartovanie” je potrebný dostatok vášne. A tá sa medzi partnermi žijúcimi v stereotypnom a nudnom vzťahu prejaví len zriedka. Na toto by ste si mali dať pozor, pretože práve nuda je zabijakom sexu ako takého! Muži pre vzbudenie sexuálnej túžby potrebujú čosi viac, môžeme to nazvať dobrodružstvom či experimentom. Nudný vzťah v nich totiž evokuje aj nudný sex a preto oň nemajú až taký záujem.