Na prahu jari je čas na detoxikáciu tela aj duše. Rovnako dôležitá je však aj pre vašu garderóbu. Poradíme vám, ako sa zbaviť toxických vecí v šatníku a dať tak priestor veciam z novej sezóny.

Šatník ako denník

Mnoho vecí, ktoré ani nenosíme sa nám zbavuje veľmi často. Na vine bude skutočnosť, že šatník s jednotlivými kúskami oblečenia slúži ako denník so zápiskami. Vezmite si len napríklad to sako, ktoré ste mali na úspešnom pracovnom pohovore, či svadobné šaty. 

Nikto netvrdí, že by ste sa ich mali hneď zbaviť. Nie je však paradox, ako často sa upokojujeme tým, že sa v živote vždy pozeráme dopredu bez otáčania sa za seba, a aj napriek tomu je napríklad uskladňované svadobné oblečenie dôkazom o opaku?

Prevencia detoxikácie

Zaručený spôsob, ako predísť tomu, aby ste sa museli púšťať do detoxikácie, je s každým novo nadobudnutým kúskom dať zbohom nejakému staršiemu. Na druhej strane, táto metóda býva približne rovnako úspešná, ako keď si prvého januára sľubujete, že už nikdy nebudete piť. Teoreticky je to fajn, prakticky takmer nereálne. 

Rozumnejšie je kus po kuse svoje poklady prezrieť a každý, ktorý to má už nahnuté, uskladniť na pár mesiacov do jedného z tých vákuových vriec, ktoré sa vojdú pod posteľ. Ak vám nebude ďalší polrok vôbec chýbať, znamená to len jediné, je na čase sa ho zbaviť.

Buďte úprimní

Úprimnosť je kľúčová. Už len preto, že veľa toho, čo sa vám dostane pri triedení do rúk, bude mať určite sentimentálnu hodnotu. Samozrejme, pravdepodobnosť, že by ste v budúcnosti mohli potrebovať čierny latexový kabát, ktorý ste si zaobstarali kvôli rozlúčke so slobodou, tu je. Napríklad na Halloween, keď sa prezlečiete za mačaciu ženu. Čo sa tiež nikdy stať nemusí. A teda von s ním. 

Je stokrát povedanou pravdou, že málokto je taký bohatý, aby si mohol dovoliť kupovať lacné veci. Odhliadnuc od toho, investície do módy bývajú návratné, a i keď nie vždy v menovej podobe, tak v emocionálnej určite. Je dokázané, že ľudia obklopujúci sa dizajnom a umením sú šťastnejší. Myslite na to a urobte novým veciam v šatníku miesto tým, že sa zbavíte lacných a málo využívaných vecí.