Ak poznáte tajomstvo svojho ženského cyklu, môžete ho plne využívať pre svoje blaho. Takzvané cyklické ženy prijímajú svoj cyklus a premenlivosť, ktorú so sebou prináša, pretože len tak vidia možnosť byť konečne spokojné. Chce to len začať. Ale ako?

Nový pohľad

Vo chvíli, keď žena odhalí, ako počas mesiaca funguje jej vlastné telo a myseľ, keď objaví posilnené schopnosti každej zo svojich štyroch mesačných fáz, potom toho zvládne viac a je oveľa viac v pohode – práve preto, že to robí vo chvíľach, keď má na to ideálnu energiu aj schopnosti.

Skepticky sa voči potenciálu menštruačného cyklu ženy stavajú aj vďaka vplyvu výchovy. Mnohým ženám sa dostávalo odmalička povzbudzovanie typu: Ale neplač, veď to tak nebolí! Tým sa, žiaľ, učili nepočúvať signály svojho tela, ale to, čo požadujú ostatní. A teraz, ak chcú pochopiť svoju cyklickosť, musia sa znovu učiť vnímať svoje telo a dôverovať tomu, čo od nich vyžaduje

Keď sa rozhodneme načúvať telu, môžeme podľa názoru cyklických žien zažiť neopísateľný pocit úľavy. Pochopíme veľa súvislostí medzi tým, prečo nám počas dní, keď menštruujeme, nejde začať nič nové, alebo do akej miery sa dá vyťažiť napríklad aj niekedy nepríjemné obdobie pred menštruáciou a podobne. Stačí sa len naučiť rozoznávať jednotlivé fázy, ktoré sú celkovo štyri, osvojiť si, ako počas nich telo i myseľ fungujú, a naučiť sa podľa toho aj konať.

Konečne pochopená

Počas cyklu sa mení úplne všetko. Hladina energie, to, či ste introvertná alebo spoločenská. Kolíše chuť na sex aj fyzickú blízkosť, mení sa chuť na jedlo, potreba spánku, schopnosť komunikovať, konať a vyjednávať, ochota nechať sa viesť alebo potreba viesť ostatných. Mení sa veľkosť vašich pŕs, citlivosť erotogénnych zón aj celého tela. Prah bolesti, srdcový pulz aj kvalita zraku.

U každej zo žien prebiehajú tieto zmeny inou mierou. Rovnako tak má každá žena inak dlhé a intenzívne štyri fázy, ktorými prechádza a u každej vystupujú do popredia iné silné vlastnosti. Potrebujete byť flexibilná, uvoľniť sa, pretože cyklus sa premieňa, a to, že sa ho naučíte poznať dnes, neznamená, že jeho schéma bude platiť až do nástupu menopauzy – počas ktorej, okrem toho, cyklickosť aj tak celkom nevymizne.