Vianočné sviatky sú za dverami. Zhon a stres z nakupovania a príprav vám na pohode určite nepridá. Sviatky sú tu však najmä preto, aby sme dokázali poriadne zrelaxovať a užiť si ich jedinečnú atmosféru. Toto je 5 tipov, ako na to.

Obdarujte i samú seba

Požiadajte príbuzných o stráženie a v adventnom čase si urobte chvíľku buď len pre seba, alebo pre seba a svojho partnera. Odpočiniete si a následné prípravy zvládnete ľavou zadnou a navyše aj s úsmevom. 

Robte to podľa svojho

Nikdy vám nechutil kapor? Urobte si lososa alebo rezeň. Neznášate povinné návštevy? Odíďte hneď po Štedrom dni na chalupu alebo na hory. Prekážajú vám tlačenice v obchodoch? Nakupujte na internete. Nedajte na to, čo by sa malo, ale riaďte sa tým, čo vám a vašej rodine vyhovuje najviac.

Pripravujte spoločne

Prípravy na Vianoce by nemali byť výsostne ženskou doménou. Pokiaľ sa o potrebné činnosti podelíte s manželom i deťmi, ubudne vám práca, a ešte strávite spoločný čas zmysluplne. Pečenie medovníčkov alebo výrobu papierovej reťaze na stromček zvládnu aj najmenšie deti, ktorým príjemne utečie čas.