Mať rád každého a všetkých možno v dnešnom svete považovať za nadľudskú vlastnosť. Mávate aj vy občas pocit, že vás niekto nemá rád? Nuž, možno to nemusí byť len pocit, dokážete to veľmi rýchlo zistiť. Stačí, ak si budete všímate tieto znaky, ktoré takíto ľudia robia podvedome a zaručene to odhalíte. Na ktoré by ste teda mali upriamiť pozornosť?

Škrabanie na krku

Reč tela odhalí mnoho. A to aj práve vďaka tomu, že mnoho vecí je regulovaných podvedome. Pokiaľ všimnete, že sa niekto pri rozhovore s vami dotýka svojho krku, môže to napovedať, že je mu to nepríjemné. Škrabanie na krku môže znamenať aj flirotvanie, no ak ste si istí, že k danému človeku nemáte práve takto zameraný vzťah, je to znakom toho, že vás asi nemusí. Podobne zlým znamením je aj to, ak má niekto mierne zdvihnuté ramená.

Fyzická vzdialenosť

Dodržať osobný priestor každého človeka je prirodzené, no existuje aj opačný prípad. Pokiaľ je medzi vami až príliš veľká fyzická vzdialenosť, môže to byť indikátorom toho, že vás má niekto rád. Pokiaľ si niekto od vás udržiava až prehnaný odstup, je zrejmé, že sa vo vašej spoločnosti necíti práve najlepšie. A potom už viete , čo to znamená.

Zovreté pery

Zovreté pery nikdy nie sú dobrým znamením. Okrem toho, že táto mimika neveští nič dobré, môže tiež naznačovať, že daný človek nesúhlasí s tým, čo hovoríte. Mali by ste si preto rozmyslieť, či budete pokračovať, pretože zovreté pery patria aj k iniciátorovým prejvam hnevu. Takže pozor na to.