Podvedomie je mocný sekundárny systém, ktorý riadi všetko vo vašom živote. Naučiť sa, ako stimulovať komunikáciu medzi vedomou a podvedomou mysľou, je mocným nástrojom na ceste k úspechu, šťastiu a bohatstvu.

Podvedomie je vo svojej podstate súbor všetkého, čo nie je vo vašej vedomej mysli. Ukladá vaše presvedčenia, vaše predchádzajúce skúsenosti, vaše spomienky, vaše schopnosti. Všetko, čo ste videli, urobili alebo si pomysleli, je tam tiež.

Sčasti je to ale aj navádzací systém. Neustále monitoruje informácie prichádzajúce zo zmyslov, hľadá príležitosti a vyhodnicuje nebezpečenstvo. To preto, aby to včas “oznámilo” vedomej mysli, s ktorou komunikuje.

Vzájomná komunikácia

Komunikácia medzi podvedomím a vedomím je obojsmerná. Nápad, emóciu, spomienku alebo obraz z minulosti charakterizuje podvedomie, ktoré komunikuje s vašou vedomou mysľou. Komunikácia medzi nimi a porozumenie sile podvedomia vás môže nasmerovať na cestu šťastia a úspechu. Tu je zopár rád, ako na to.

Zbavte sa strachu a negativity

Prvým krokom pri využívaní sily podvedomia je eliminovať myšlienky zaťažené negatívnymi emóciami. Musíte tiež zastaviť negatívnu samomluvu alebo sa aspoň uistiť, že nie je zaťažená emóciami. To znamená len jedno - nehovorte o sebe negatívne v žiadnom zmysle. Vaše obavy totiž majú často tendenciu sa naplniť. Ak si napríklad hovoríte, že toto a hento nedokážete alebo že určite máte tú najvážnejšiu diagnózu, nie je vylúčené, že sa to stane.  A to je dôvod, prečo negatívne myšlienky na svoju osobu môžu mať škodlivé účinky. Odstránenie týchto negatívnych myšlienok je veľmi dôležitým krokom k úspechu.