Množstvo mužov rozmýšľa, ako zapôsobiť na ženu, ktorá sa im páči. Konkrétny a stopercentne univerzálny návod síce neexistuje, avšak odborníci sa zhodli na týchto aspektoch, ktoré sú pre ženy u muža najviac príťažlivé a podľa čoho si žena vyberá svojho potencionálneho partnera. 

Hlas

Ženy zvykne priťahovať hlbší hlas s drsnejším zafarbením. Psychológovia dokonca prišli s odvážnym tvrdením, že pre ženy sú farba a tón hlasu dôležitejšie ako obsah toho, čo muž vraví. Ženy vnímajú mužov s hlbokým hlasom ako viac príťažlivých, dominantných a prisudzujú im aj lepší zdravotný stav. 

Tvár

U žien víťazia ostro rezané črty. Ideálny je tvar obočia s nosom do písmena T, ktorý dodáva pohľadu akúsi podmanivosť. Ženy preferujú aj veľký oči, nos, výrazné lícne kosti a čeľusť. Vedci tvrdia, že najviac záleží na očiach, nose a ústach, pričom by žiadna z týchto častí nemala byť príliš malá, ani veľká oproti inej. Napriek sťažnostiam viacerých žien, až 41% z nich priťahuje strnisko. 

Tetovanie

Ak je muž potetovaný, prekáža to len 13% žien. Až 97% žien sa však domnieva, že tetovaní muži sú viac zábavní ako tí, ktorí tetovanie nemajú. Pritom až 76% žien považuje potetovaných mužov za atraktívnejších. 

Jazvy

Výskumu z roku 2009 hovoria o tom, že mužom pridávajú na príťažlivosti u žien jazvy na tele či na tvári, ktoré si nežnejšie pohlavie automaticky spája so silou a teda aj schopnosťou ochrániť ich a so statočnosťou. 

Status

Pre ženy je príťažlivý sebavedomý a spoločenský status. Napriek väčšej majetkovej nezávislosti aj súčasné ženy stále uprednostnia zabezpečených mužov. Podľa odborníkov je to dané evolúciou. Opačné pohlavie tiež má rado mužov, ktorí sa vyznajú v technike a sú manuálne zruční a tvoriví.