Veľkosť verzus cena dáva v prípade pleťových sér tušiť, že obsah fľaštičky bude prinajmenšom drahocenný. Prečo to tak je a čo vlastne sérum dokáže? Poradíme vám, ako si vybrať kvalitné sérum a následne ho aj správne aplikovať.

Čo je sérum?

Jednoduchá charakteristika hovorí, že sérum je zmesou koncentrovaných látok, ktoré v záujme navýšenia krásy musia prichádzať do styku s pokožkou tváre ako prvé, ihneď po odlíčení. Ide teda o najúčinnejšiu časť kozmetickej starostlivosti, ktorá pôsobí do hĺbky.

Spravidla je to prípravok na báze vody s prímesou silikónu kvôli ľahšiemu rozotieraniu. Nepatrí, pochopiteľne, k životne dôležitým, na druhej strane, ak máte skutočný problém s pleťou alebo jednoducho potrebujete viditeľnejšie výsledky, sérum všetko zariadi rýchlejšie a s oveľa väčším účinkom.

Kombinujte

Nemusíte sa kvôli séru vzdávať svojho obľúbeného krému. Oba prípravky jednoducho navrstvíte, a to aj v prípade, keď riešite konkrétny problém s pleťou alebo je tých problémov viac. Oboje sa môže totiž skombinovať, a to tak, že najnutnejšie témy prenechajte séru a ďalšiu, nie menej dôležitú starostlivosť (hydratáciu, ochranu pred UV...) obstará už spomínaný krém či fluid. Podkladová vrstvička okrem toho dokáže ich účinky šikovne znásobiť.

Jedinou nevýhodou je možné podráždenie pri reaktívnejších typoch pleti, ale ak sa ingrediencie šetrne poskladajú, nemáte sa čoho báť. Tak napríklad pri starnúcej pleti môžete siahnuť po sére s peptidmi, ktoré pomáhajú s produkciou kolagénu, a k tomu zvoľte krém s antioxidantmi na zmiernenie negatívnych vplyvov z vonkajšieho prostredia. V každom prípade sa vždy dopredu poraďte s dermatológom, kozmetičkou, prípadne s odbornou konzultantkou v predajni, ktoré prípravky, respektíve aktívne látky spolu kombinovať.