To, že muži dospievajú výrazne neskôr ako ženy je každému asi jasné. Napriek tomu má aj muž vo vzťahu isté povinnosti, ktoré môžu napovedať o tom, ako muž vzťah vníma a hlavne, či to s vami myslí vážne. Ktoré to sú? Robí ich aj váš partner?

Vie sa o vás postarať

Teraz nemáme na mysli finančné zabezpečnie, pretože to je u mužov už prirodzené. Ale samozrejme je dôležité. No v tomto prípade ide skôr o schopnosť muža postarať sa o svoju partnerku napríklad ak je chorá, smutná alebo ak mala nevydarený deň. Postarať sa o partnerku znamená zabezpečiť všetko tak, aby sa cítila spokojná, milovaná a šťastná.

Stará sa o domácnosť

Žijeme v dobe keď sa už našťastie domáce práce striktne nedelia na “mužskú” a “ženskú”. Aj muž môže vyprať či vyžehliť alebo aj navariť. Nie je to vôbec čudné, ba naopak, u niektorých až pozoruhodné. Partner by teda nemal pomáhať v domácnosti, pretože v nej predsa žijete dvaja, ale mal by sa na jej chode aktívne zúčastňovať. Ak nemá problém chytiť do ruky žehličku či vysávač sám od seba, istotne dospel do bodu, kedy pochopil, že všetko nie je len “ženská” práca.

Opravuje pokazené veci

Opravovanie pokazených vecí v domácnosti síce možno zaradiť k “mužskej” práci, no má to svoje opodstatnenie.  Hoci dnes si už s pokazenými vecami vedia poradiť aj ženy, muži v tom predsa len potrebujú vynikať. To im samozrejme nezazlievame, veď ak má žena doma muža, ktorý opraví naozaj všetko, má sa na koho spoľahnúť a to jej stačí.