Na svete existujú len dve skupiny ľudí. Tí, ktorí nadovšetko zbožňujú kávu a potom tí, ktorí nedajú dopustiť na dobrý čaj. Nech už patríte k akejkoľvek skupine, prezradíme vám zaujímavé veci, ktoré o vás prezradí vaša voľba nápoja. Tak čo, patríte ku kávičkárom či milovníkom čaju?

Každý človek má buď radšej kávu alebo čaj. Aj keď vám možno chutia oboje, treba si priznať, že predsa len jednému dávate prednosť. Je to káva alebo čaj? A čo to o vás dokáže prezradiť? Prečítajte si zaujímavé fakty, ktoré popísal portál Brightside.

Čaj

Slovo čaj pochádza z čínskeho jazyka a vo všeobecnosti ide o nápoj, ktorý sa pripravuje lúhovaním byliniek a lístkov, no dnes už aj zo sušeného ovocia. Aj preto poznáme bežne dostupné bylinkové či ovocné čaje, ale známym je aj klasický anglický čierny čaj s mliekom. Čaj ako taký obsahuje množstvo antioxidantov a iných chemických látok, ktoré posilňujú imunitný systém organizmu. Najzdravšie sú zelené a biele čaje, lebo sa vyrábajú z mladých listov bohatých na prospešné látky a najmenej sa technologicky upravujú. No nech už preferujete akýkoľvek druh čaju, jedno je isté. Toto to o vás prezrádza.

Čajoví nadšenci

Pokiaľ patríte k ľudom, ktorí si radi vychutnajú dobrý teplý čaj, zrejme patríte k extrovertom. Podľa nedávneho prieskumu totiž viac spoločenskí a aktívni ľudia dávajú prednosť čaju, ako káve. Okrem toho, sa milovníci čaju považujú aj za viac kreatívnych a schopných skvelých nápadov. Ďalší zas poukázal na priamu súvislosť s cukrom. Ukázalo sa, že milovníci čaju sú väčšinou aj milovníkmi cukru a čaj si osladia radšej, ako kávu. Čo však až také prekvapujúce nie je je fakt, že ľudia, ktorí uprednostňujú čaj majú obvykle lepší a kvalitnejší spánok, ako tí, ktorí si radšej doprajú kávu.