Na svete existujú len dva typy ľudí: tí, ktorí psy nemusia a tí, ktorí ich priam milujú! Ak aj vy patríte k milovníkom psov, máme pre vás dobrú správu. Aj keď mnohí tvrdia, že spanie v posteli s domácim miláčikom je nehygienické, ukážeme vám,  aké blahodarné účinky to môže mať na vaše zdravie.

Je úplne normálne, že v otázke výchovy psíka panujú rôznorodosť názorov. Kým jedni tvrdia, že pri výchove svojho domáceho miláčika by sme mali byť nekompromisní, iní tomu zasa nechávajú voľný priebeh. Nech je to tak, či onak, jedno je isté. Spánok s vašim štvornohým priateľom má množstvo benefitov a môže dokonca pozitívne ovplyvniť vaše zdravie. Ako je to možné?

Účinne bojuje proti depresii

To, čo vám psy vedia poskytnúť bez akéhokoľvek požiadania, je práve láska. Dávajú vám ju, či si ju zaslúžite alebo nie. Pre ľudí, ktorí trpia depresiami prítomnosť psíka v bezprostrednej blízkosti môže eliminovať príznaky depresie, ba ju úplne odstrániť. Psíky totiž dokážu vycítiť smútok a jediným pohľadom či pritúlením ho automaticky eliminovať.

Lieči nespavosť

Odborníci zistili, že psík vo vašej posteli podporuje pokoj a zabezpečuje pokojný spánok. Navyše pri túlení vášho domáceho maznáčika, mozog produkuje hormóny šťastia, endorfíny,  čo vám ku kvalitnému a pokojnému spánku len pomôže.

Vytvára teplo

Pes pôsobí ako živý ohrievač. Teplo jeho tela vás tak príjemne zahreje, vďaka čomu zaspíte rýchlejšie a ako v bavlnke.