Nechajte to na oslávencovi 

Samotný oslávenec by si mal zvoliť či oslava prebehne len ako malé pohostenie kolegov v kancelárii, alebo či pôjde o niečo väčšie napríklad v priestoroch reštaurácie. Ak teda oslavujete, nemusíte sa nechať vtiahnuť do zabehnutých koľají tvrdením, že predsa takto sa to oslavovalo vždy a netreba to meniť. Je to predsa vaša oslava a vy máte právo na jedinečnosť. 

Informujte v predstihu 

Ak sa rozhodnete oslavovať formou malého pohostenia v kancelárii, upozornite svojich kolegov s predstihom. Stačí oznámenie e-mailom. Obe strany tak budú vedieť, že sa bude niečo diať a váš významný deň sa nestratí medzi inými termínmi. Vyhnete sa tak napríklad pohľadu na vyschnuté chlebíčky, ktorých sa nikto ani len nedotkol kvôli nedostatku času. 

Dobrovoľnosť

Väčšina z nás má možno oslavy v obľube. Medzi nami sú však aj také, ktorí sa pri rôznych oslavách oslavách narodenín a iných jubileí necítia dobre. Áno, skutočne existujú ľudia, ktorí nechcú svoje narodeniny alebo iné výročie osláviť v práci. Napriek tomu im môžete zagratulovať. Musíte však rešpektovať, že nič iné sa diať nebude. V tomto prípade postačí aj potrasenie rukou bez nejakého darčeka, alebo jednoduchá kvetina, ak by išlo o ženu. Aj to je dobrý spôsob, ako inému človeku vyjadriť úctu. 

Foto: Shutterstock