Slová nemusia byť jedinou formou komunikácie medzi partnermi. Odborníci upozorňujú, že aj reč tela môže vytvoriť obraz o tom, čo sa vo vzťahu skutočne deje. Ak ste si u vášho partnera všimli niektorý z týchto „prejavov“ neverbálnej komunikácie, mali by ste spozornieť. Do vášho vzťahu totiž môže mieriť kríza.

Časté hryzenie pier

Reč tela je akousi podvedomou reakciou na ľudské vnútorné pocity. Aj keď svoje pocity nevyjadrite slovami, vyjadrí ich vaše telo, bez toho, aby ste sa na to sústredili, alebo si to uvedomili. A hoci každý prejavuje nervozitu rôznymi spôsobmi, odborník na reč tela Janine Driver poznamenáva, že časté hryzenie pier nepochybne hovorí o tom, že váš partner vám niečo tají.

Povzdychy

Verte tomu alebo nie, v hlasoch a intonáciách vášho partnera sú aj narážky na reč tela. Podľa Colemana jedným z vokálnych náznakov, že niečo vo vzťahu nie je v poriadku, je to, keď váš partner pridá do každej konverzácie zvuky, ako sú vzdychy, pauzy a ticho, a predtým to takmer vôbec nerobil.

Odvracanie tváre

Emocionálna blízkosť je často zrkadlená fyzickou blízkosťou, preto je dôležité venovať pozornosť tomu, ako sa váš partner správa, napríklad pri konverzácii. „Jedným znamením udržiavania odstupu, ktoré hovorí, že vzťah sa rúti do krízy, je odvrátenie sa od svojho partnera, či už počas rozhovoru, alebo aj pri oslovení,“ hovorí Coleman.

Prekríženie nôh počas rozhovoru

Keď vediete s partnerom vážny rozhovor, posledná vec, ktorú chcete vidieť, je prekríženie nôh. Prečo? Ako psychológ Travis Bradberry, prezident spoločnosti TalentSmart v San Diegu, napísal pre časopis Entrepreneur: „Môže to signalizovať, že človek je duševne, emocionálne a fyzicky uzavretý. Nie je to úmyselné, no napriek tomu je to také zjavné." dodal.

Prehnaná gestikulácia ľavou rukou

Ak váš partner gestikuluje rukami často, či menej často, venujte pozornosť tomu, ktorú ruku používa. „Príliš veľa gestikulácie ľavou rukou je spojené s tým, že človeku je nepríjemné, to čo hovorí,“ povedal pre ABC News odborník na reč tela Jan Hargrave. Takisto, prílišné trenie očí ľavou rukou môže napovedať: Nevidím veľmi jasne to, čo hovorím, pretože nie som k tebe úplne úprimný.