Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako sa správa muž keď má záujem o ženu? Asi každému je jasné, že sa správa špecificky a inak, ako obyčajne, no to nie je všetko. Nedávny výskum totiž ukázal, že muži pri “balení” či flirtovaní so ženou používajú vždy rovnaké gestá. O aké ide? Niektoré z nich vás možno prekvapia.

Muži sú vo svojej podstate jednoduché bytosti a to sa odráža aj na ich spôsobe komunikácie, nielen verbálnej, ale predovšetkým neverbálnej. Čo to v praxi znamená? Ide o to, že ak muž má o ženu záujem a snaží sa s ňou flirtovať, používa konkrétne gestá, ktoré ho akosi prezradia. Chcete vedieť, o aké ide? Prečítajte si nasledujúce riadky a zistite, ako rýchlo spoznať, že muž má o vás záujem a  zdanlivo vás balí.

S touto nedávnou štúdiou prvýkrát prišli vedci z Kanssasej univerzity a ich výskum bol publikovaný v prestížnom americkom časopise Cosmopolitan. Zamerali sa teda na reč tela zaujatých, ba až zamilovaných mužov, ktorí majú záujem o ženu a zistili prekvapujúce výsledky. Ukázalo sa, že všetci používajú ako svoje flirtovacie nástroje tie isté gestá a postoje.

“Po prvýkrát v histórii sme boli schopní nielen identifikovať výrazy, ktoré predstavjú flirtovanie, ale dokázali sme odhaliť aj ich funkciu, ktorou je aktivovať asociácie súvisiace so vzťahom a so sexom”, uviedol Omri Gillath, profesor psychológie z Kansaskej univerzity.

Výsledky

Aké boli teda výsledky? Vedcom sa podarilo zistiť, ktoré štyri najčastejšie gestá muži používajú v neverbálnej komunikácii so ženou, na ktorú majú tajný zálusk. Všimli ste si niektoré z nich vo svojom okolí aj vy? A ktoré to teda sú?