Rakúsko je nádhernou krajinou a obzvlášť to platí o oblasti Tirolska. Medzi najzaujímavejšie miesta tohto regiónu patrí Seefeld. Ten je centrom tzv. Olympia Regionu, keďže sa tu v rokoch 1964 a 1976 konala zimná olympiáda. Okrem športovísk tu však nájdete úžasnú krajinu a atrakcie, ktoré si zamiluje celá vaša rodina.

Seefeld leží v nadmorskej výške asi 1200 metrov na náhornej plošine nad údolím, kde preteká rieka Inn. Je skutočne ideálnym miestom na rodinnú dovolenku. Nájdete tu stovky kilometrov dlhé trasy, kde sa môžete vybrať na horskú túru, alebo len obyčajný prechádzku, keďže prevažujú roviny. Cestičky prechádzajú horskými lúkami, úbočiami, hustými lesmi alebo okolo jazier. 

Okrem krásnej prírody tu nájdete aj mnoho druhov zvieratiek, rýb a dokonca aj rakov. Komu by sa však nechcelo peši, je možnosť vybrať sa aj na bicykli, alebo si oddýchnuť na jednej z lavičiek, ktoré v hojnom počte lemujú tieto chodníky. Čo je ďalším skvostom, odpadky popri ceste by ste tu hľadlai len márne. Či je to mentalitou ľudí, alebo tým, že na každom rohu nájdete vkusný drevený kôš, to už necháme na vaše uváženie. 

Rosshütte a zoo na zjazdovke

Rosshütte sa týči na východnej strane Seefeldu. Podľa tejto hory je pomenovaný aj reštaurácia vo výške 1750 metrov nad morom. Najvyšší prístupný vrchol tohto vrchu je Seefelder Spitze (2221 m. n. m.) a odmení vás úchvatným výhľadom na celú oblasť. V zime tu nájdete aj 18 km zjazdoviek s vlekmi. Dostať sa na Rosshütte je možné pešo, ale aj vláčikom a kabínkami, ktoré vás dokážu vyviesť na vrchol Seefelder Joch (2080 m. n. m.). 

Cestu naspäť môžete absolvovať taktiež vláčikom, lanovkou alebo na vlastných nohách. Ak si vyberiete druhú možnosť, uvidíte zblízka príbuzných slávnej kravy Milky, ale aj stáda oviec, alebo pasúce sa kone. Paradoxom je, že všetky tieto zvieratá sa tu pasú voľne bez akejkoľvek ohrady. Jednoducho zážitok. 

Vodný svet