Nezjednotený tón pleti a tmavé škvrny trápia mnoho žien po celom svete. Opticky to pridáva roky a nie je ľahké sa ich zbaviť. Značka NIVEA má však skvelé riešenie, ktoré viditeľne funguje – nový rad Luminous630. Objavte tajomstvo zjednotenej a žiarivej pleti!

Ako pigmentové škvrny vznikajú?

Hyperpigmentácie, alebo tmavé miesta na koži vznikajú nahromadeným melanínom, čo je kožné farbivo, ktoré je zodpovedné za farbu našej pleti. Niekedy ale v koži dochádza k jeho nahromadeniu, čo práve spôsobuje škvrny a nerovnomerný tón pleti. Rolu v ich vzniku hrá niekoľko faktorov: môžu to byť genetické predispozície, ale najčastejším dôvodom býva pôsobenie slnečných lúčov a UV žiarenia na pleť. Keď je totiž koža vystavovaná slnku, tak prirodzene produkuje melanín, ktorý sa môže nerovnomerne zafarbovať a ako starneme, môže to viesť až k tzv. „stareckým škvrnám“. Ďalším dôvodom hyperpigmentácií je hormonálna nerovnováha, napríklad počas tehotenstva alebo menopauzy alebo sa škvrny môžu objaviť po zápale kože, napríklad po akné.

Riešenie NIVEA

Nový rad Luminous630 je výsledkom desaťročného výskumu. Po náročnom testovaní v laboratóriách NIVEA najprv na bunkových kultúrach a potom na 1000 ľudských dobrovoľníkoch všetkých fototypov odborníci našli patentovanú zložku, ktorá je veľmi účinná pri bezpečnej liečbe a prevencii tmavých škvŕn. Ako funguje? Luminous630 je priťahovaný melanínovými aglomerátmi (pigmentové škvrny). Uzamykaním enzýmu tyrosinázy znižuje produkciu melanínu v jeho jadre, čo vedie k vyváženejšej pigmentácii.

Luminous630 pracuje na bunkovej úrovni s dvojakým účinkom:

1. Pôsobí na existujúce pigmentové škvrny, zosvetľuje ich a zmenšuje ich veľkosť.

2. Vyrovnáva produkciu nového melanínu, aby sa zabránilo vzniku nových škvŕn.

Aké sú účinky radu Luminous630?

Bolo preukázané, že už za 4 týždne boli hyperpigmentácie menej viditeľné. Za 8 týždňov sa intenzita škvŕn znížila až o 50 %. Ak sa výrobky používajú pravidelne, dochádza tak k neustálemu zlepšovaniu vzhľadu kože a úbytku jej farebných nerovnomerností. Aké výrobky rad Luminous630 obsahuje?

Denný krém OF 50 Luminous630 Anti-Spot, NIVEA

Má ľahké a rýchlo sa vstrebávajúce zloženie s unikátnou patentovanou zložkou Luminous630, obsahuje kyselinu hyalurónovú, ktorá reaktivuje bunky k produkcii vlastnej kyseliny, a tiež vitamín E, ktorý je silným prírodným antioxidantom. Vďaka vysokej a okamžite účinnej ochrane OF 50 s UV filtrami zabraňuje vzniku pigmentových škvŕn a starnutiu pleti spôsobenému slnkom. Zmatňuje pleť a zlepšuje vzhľad nerovnomerného vzhľadu pleti spôsobeného mastnou pleťou.

Pleťové sérum Luminous630 Anti-Spot, NIVEA

Má ľahké a rýchlo sa vstrebávajúce zloženie s patentovanou zložkou Luminous630 v jej najvyššej koncentrácii. Obsahuje kyselinu hyalurónovú, ktorá reaktivuje bunky k produkcii vlastnej kyseliny a tiež vitamín E, ktorý je silným prírodným antioxidantom.

Zdroj a foto: PR článok