Komunikácia je vo vzťahu nesmierne dôležitá, to je fakt. No aj v tomto prípade je nutné vedieť, že aj ticho niekedy lieči. Lepšie povedané aj v spoločnom spolužití nastanú situácie, v ktorých je lepšie mlčať. Opak totiž môže spôsobiť ešte väčšie problémy. V ktorých situáciách by ste mali byť vo vzťahu radšej ticho?

Ak ste nahnevaní

Takých situácií je vo vzťahu naozaj mnoho. Hoci to nemusí byť ani vaša či partnerova vina. Nahnevá vás kolega v práci, deti alebo sa vám celý deň nič nedarí a hnev je na svete. Nezriedka sa však stáva, že si ho “vybijete” práve na partnerovi. To by ste však nemali. Ak nechcete vyvolať zbytočnú hádku, mali by ste radšej mlčať alebo sa upokojiť skôr, ako začnete hovoriť.

Ak si niečo vyčítate

Výčitky pre vzťah nie sú prospešné, no napriek tomu v ňom žiaľ majú čestné miesto. No nemalo by to tak byť. Nekonečné vyčítanie maličkostí až po vážne veci, vzťah oslabujú. Preto ak chcete partnerovi (znova) niečo vyčítať, radšej to nerobte. Vtedy je naozaj lepšie byť ticho.

Ak kritizujete

Vlna kritiky voči partnerovi tiež nepatrí k prejavom milujúcej partnerky, práve naopak. Hoci občas kritika pomôže zlepšiť správanie či situáciu, nemalo by jej byť až príliš. Ak chcete kritizovať každú jednu vec, ktorú váš partner urobí, nenápadne tým ničíte oboch. Dajte si na to pozor, buďte viac tolerantná a kritiku nedávajte často najavo.