Vnímanie žien mužmi je téma, ktorú obe pohlavia, pochopiteľne, vnímajú diametrálne odlišne. A hoci si mnohé z nás myslia, že muži vnímajú ženy len na základe vzhľadu, nie je to celkom pravda. Naopak, ukázalo sa, že zrelí muži v pravom slova zmysle si na ženskom pohlaví všímajú aj celkom iné veci. Chcete vedieť, o aké ide? V tom prípade čítajte ďalej.

Pre ženy je prirodzené, ak medzi svoje priority radia aj vzhľad či starostlivosť o seba, s cieľom zapáčiť sa mužom. To je v poriadku, pretože všetci dobre vieme, že muži túžia mať vedľa seba krásnu a príťažlivú ženu, ktorá ich dokonale reprezentuje. A aj keď by sa mohlo zdať, že tu ich vnímanie ženy končí, nie je to tak. Vyzretí muži, ktorí si hľadajú potenciálne partnerky si na ženách všímajú aj iné veci. Ktoré?

Ako sa správa v spoločnosti

Je dobre známe, že mužov už od prírody priťahujú sebavedomé ženy. Nie však namyslené, ale zdravo sebavedomé ženy, ktoré si vedia stáť za svojím slovom, názorom a pritom nepôsobia neisto. Dalo by sa povedať, že muža skôr zaujme žena, ktorá v spoločnosti vystupuje sebavedomo a samostatne a na každý svoj pohyb či rozhodnutie “nepotrebuje” povolenie. Pokiaľ ju teda okolie vníma ako nezávislú osobu, na ktorú sa môže spoľahnúť, je jasné, že takáto žena zaujme aj nejedného muža.

Či vie prijať kritiku

Muž, ktorý vedome či len podvedome hľadá partnerku, rozhodne po svojom boku nechce ženu, ktorá sa urazí za každú malichernosť. Presne naopak. Skôr túži po takej, ktorá berie veci s nadhľadom, no pritom nie s ľahostajnosťou. Na žene si preto všíma aj to, ako reaguje na kritiku, či na niečo s čím nesúhlasí. Ak to vie prijať s rozumom a vyrovnane, a zároveň nikomu (ani sebe) nepotrebuje dokazovať opak, či sa kvôli každej jednej veci urážať, má veľkú pravdepodobnosť, že o ňu bude ešte veľký záujem.