Bozk patrí od pradávna k najkrajším prejavom lásky medzi partnermi. Sprevádza nás už od narodenia, ale až v partnerských vzťahoch si jeho podstatu uvedomujeme naplno. Okrem toho, že bozk je symbolom lásky, dokáže o vašom vzťahu prezradiť veľmi veľa. Ako je to možné? Ide totiž o spôsob, akým sa so svojím partnerom bozkávate. Ktorý z nich vystihuje váš vzťah?

Nežný bozk

Ide o prirodzený bozk, pri ktorom sa partneri navzájom len jemne dotkú svojich pier. Takéto bozky sú zväčša indikátorom očakávania, niekedy s prídavkom vzrušenia či túžby. Ak sa bozkávate často len jemne a nežne, znamená to, že si svojho partnera vážite a cítite sa spolu pohodlne. Takýmto bozkom však dávate najavo aj to, že iniciatívu očakávate od partnera.

Bozk jednej časti pier

Ak sa pri bozkávaní dotýkate len jednej časti pier, znamená to, že k svojmu partnerovi prechovávate romantické city a nekonečnú lásku. Tento bozk je totiž jeden z najromantickejších, je zameraný predovšetkým na vyjadrenie náklonnosti k partnerovi a zvyčajne sa takto bozkávajú ľudia, ktorí sú veľmi zamilovaní.

Jemný bozk

Jemný bozk je typický najmä pre začínajúce vzťahy a slúži ako indikátor partnera, teda prezrádza niečo aj o fyzickej stránke druhej osoby. Je to v podstate rýchly bozk, ktorý naopak - v dlhodobom vzťahu je väčšinou len príležitostný, alebo sa používa ako pozdrav partnerov. V takom prípade prezrádza oddanosť partnerovi.

Francúzsky bozk

Tento bozk je jedným z najviac intenzívnych typov bozkávania, pri ktorom sa používajú pery aj jazyk. Páry, ktoré zvyknú bozkávať práve týmto štýlom majú vášnivé a fyzicky náruživé vzťahy. V takýchto vzťahoch to iskrí bezohľadu na to, aký dlho vzťah trvá. Francúzske bozkávanie je typické najmä pre energických ľudí, ktorí energiu a vzrušenie prinášajú aj do vzťahu.