Dlhodobé nezhody

Konflikty, hády a výmeny názorov sú vo vzťahu skutočne normálne. Avšak aj v tomto prípade platí, že všetko s mierou. Hádky by totiž nemali byť vašom jedinou formou komunikácie, takýto vzťah nemá perspektívu. Pokiaľ sa dokážete pohádať na špinavých ponožkách na zemi, nezhodnete sa ani na farbe koberca do obývačky a jednoducho v takmer všetkom máte protichodné názory, je dosť pravdepodobné, že to nezachránite. Aj preto by ste sa mali zamyslieť nad tým, že buď je na čase začať robiť kompromisy alebo vzťah ukončiť. Inak to nemá význam.

Závislosti

Znie to hrozivo, ale vyskytujú sa aj v vzťahoch. V tomto prípade však máme na mysli tie “nenápadné” závislosti a nie tie, o ktorých sa už dávno hovorí. Za závislosť možno považovať aj trávenie množstva času na sociálnych sieťach, v prípade žien prehnané nakupovania a v prípade mužov zasa každý večer v krčme pri pive. Pokiaľ to trvá dlhobo, stáva sa z toho závislosť, ktorá vám berie čas a vášho partnera oň tým pádom oberá. Dobre si preto zvážte, koľko času venujete svojim nazvime to “záľubám” a koľko svojmu partnerovi. Ak si na neho čas jednoducho nenájdete, asi môžete tušiť, ako to skončí.

Nonstop spolu

Rovnako nešťastným riešením, ako sa partnerovi nevenovať takmer vôbec, je aj tráviť s ním všetok čas. Pretože áno, “ponorková” choroba existuje a áno, aj vo vzťahoch. Každý potrebuje aj priestor na vlastnú realizáciu, ktorým môžu byť aj spomínané nákupy či pivo s kamarátmi, no treba vedieť rozpoznať hranice. Pokiaľ nenájdete zlatú strednú cestu a trávite spolu každú jednu minútu, 24 hodín denne a sedem dní v týždni, môže to začať škrípať. Naučte sa preto si jeden od druhého “oddýchnuť” aspoň na pár hodín. Uvidíte, že to váš vzťah posilní a na rozchod ani nepomyslíte.

Foto: Shutterstock