Štatistiky sú alarmujúce a príbehy z nášho okolia to len potvrdzujú. Či si to priznáme, alebo nie, nevera je bežnou súčasťou našich životov. Je teda vôbec možné veriť na celoživotnú vernosť? Nebolo by jednoduchšie už na začiatku každého partnerského vzťahu sa zmieriť s tým, že vás partner skôr či neskôr napriek všetkému podvedie?

Dobrý otec, zlý partner

Mladá žena si založila rodinu, napriek tomu, že problémy medzi ňou a mužom boli už pred svadbou. Má s ním dve deti, no ich narodenie ju utvrdilo v tom, že jej partner ju nemiluje. Veľa pracoval a chodil neskoro domov. Bol dobrý otec, no ona necítila lásku. V tom sa objavil nový muž, ktorý ju dokáže vypočuť a miluje ju. Aj preto sa rozhodla, že od partnera konečne odíde a začne žiť nový život. Aj takto sa niekedy rodí začínajúca nevera, ktorá vyústi až do konca vzťahu. Takýto scenár je pomerne bežný.

Stratégie odlákania

Najčastejšou stratégiou odlákania cudzích partnerov je tzv. časová invázia. Stratégia časovej invázie vychádza z prispôsobenia časového rozvrhu za účelom točiť sa okolo vybraného cieľa (teda ženy/muža) viac než jeho partner. Jednoducho, zastaviť sa „na kávu” presne v čase, keď je súčasný partner mimo domova. 

Druhou možnosťou je vrazenie klina. Druhou spomínanou stratégiou je nenápadne sa votrieť do existujúceho vzťahu a aktívne sa snažiť navodiť rozklad. Jedným z účinných prostriedkov je potom ubezpečovanie zvyšujúce sebahodnotenie typu “Nespráva sa k tebe dobre, zaslúžila by si si…, teba je pre neho škoda."

Nie je to len vo filmoch