Zbaviť sa tuku z určitých partií tela nebýva vôbec ľahkou disciplínou. Nehovoriac o tom, že pre ženy sú najproblematickejšími partiami práve zadok a bruško, z ktorých je dostať tuk ešte viac náročnejšie. Je to vôbec možné? Prinášame 6 trikov, vďaka ktorým sa tuku na brušku zaručene zbavíte. Vyskúšate ich?

Nie je tuk ako tuk. Viscerálny tuk je typ tuku, ktorý je uložený hlboko vo vnútri brucha a obklopuje všetky vnútorné orgány. Na jednej strane je pre telo prospešný, pretože z neho čerpá energiu v prípade hladu. No na strane druhej tento tuk súvisí s celým radom zdravotných problémov od ochorení srdca a ciev až po diabetes. Ak je tuku priveľa a obvod pásu tvoří okolo 90 až 100 cm je to pre telo skutočne nebezpečné. Ak sa však k takýmto hodnotám obvodu pásu nechcete dopracaovať, mali by ste minimale zvážiť týchto  trikov, ktoré vám môžu pomôcť zbaviť sa tuku z brucha omnoho efektívnejšie. Ktoré to sú?

Veľa pohybu

Azda každý vie, že chudnutie ide ruka v ruke s pohybom. Ak by sme sa nehýbali, nespaľovali by sme kalori a tak logicky - ani nič neschodli. Pohyb je preto účinným prostriedkom aj pre odbúravanie tuku z okolia brucha. Každé cvičenie, ktoré intenzívne zvyšuje srdcový tep pomáha znižovať množstvo vnútorného tuku a okrem iného aj posilňuje svaly. Môžete skúsiť napríklad bicyklovanie, plávanie alebo klasický aerobik či kardio tréning.

Dostatočný prísun bielkovín

Bielkoviny sú veľmi významnou súčasťou nielen zdravej výživy, ale aj základným elementom pri chudnutí. Podieľajú sa na tvorbe svalovej hmoty, na ktorú sa môže aj nechcený podkožný tuk v kombinácii so spomínaným a pravidelným cvičením, po čase premeniť. Bielkoviny je najlepšie prijímať priamo zo stravy. Nájdete ich v chudom mäse, rybách, ale aj strukovinách, napríklad vo fazuli či šošovici, ktoré okrem bielkovín telu poskytujú aj dostatočný prísun zdravých sacharidov a vlákniny.

Zdravé tuky

Hoci bielkoviny sú dôležitým prvkom pri odbúravaní tuku z brucha, nie sú tým jediným. Aj keď by sa mohlo zdať, že konzumovanie tukov je pri snahe zbaviť sa tuku z brucha absurdné, nie je to tak. Je totiž dôležité rozlišovať nenasýtené a nasýtené tuky, inak tzv. zdravé a nezdravé tuky. Kde je rozdiel? Nasýtené tuky sú nezdravé tuky a pre organizmus sú škodlivé, keďže zvyšujú hladinu cholesterolu a práve ony sú zodpovedné za pribúdajúce centimetre na obvode pása. Naopak, nenasytené tuky sú zdravé a tie by mali byť v strade hojne zastúpené. Najlepšími zdrojomi zdravých, respektíve nenasýtených tukov sú napríklad olivový olej, avokádo, orechy či semená, ktoré podporujú vstrebávanie dôležitých živín a tiež zvyšujú pocit nasýtenia. Ak sa teda chcete zbaviť tuku z brachu zaraďte nenasýtené tuky do svojho jedálnička oveľa častejšie ako tie nasýtené.