Aj keď v bežnom živote nám o tom nenapadne premýšľať, verte, že psychické a fyzické zdravie sú úzko prepojené. Aj kvôli tomu sa totiž stáva, že ak trpí vaša psychika, varovné signály vydáva vaše telo a naopak. Dajte si pozor, pretože tieto veci môžu prezradiť, že niečo nie je v poriadku.

Konzumujete len mastné a nezdravé jedlá

Azda každý z času na čas zhreší a dopraje si poriadne mastné a nezdravé jedlo. Dalo by sa povedať, že je to prirodzené. No ak sa to opakuje aź príliš často a vy siahate len po nezdravých potravinách, mali by ste zbystriť pozornosť. Ak si totiž vaše telo vyžaduje prijímať len cukry a škrob, môže to znamenať, že trpíte nedostatkom hormónu serotonínu, ktorý je zodpovedný za dobrú náladu. Cieľom vášho tela je prijať čo najviac potravín, ktoré vám aspoň na chvíľu zlepšia náladu. Ide však len o dočasnú záležitosť. Aj tá však môže prezradiť, že neprežívate práve najšťastnejšie obdobie.

Priberáte

Pri jedle ešte chvíľu zostaneme. Jedlo je totiž najväčším viníkom priberania. Na jednej strane za to môžu len nezdravé jedla, no má to aj iný dôvod. Keď je človek nešťastní, zväčša nemá chuť do jedla, no toto nechutenstvo môže po čase prejsť až k nárazovému jedeniu a prejedaniu, ktoré už priberanie spôsobiť môže.

Bolesť hlavy

Možno ste to netušili, no hormón progesterón je jeden z hormónov, ktoré výrazne ovplyvňujú šťastie a dobrú náladu. Ak ste nešťastní, je ho v tele menej, v dôsledku čoho sa môžu vyskytnúť bolesti hlavy či dokonca migréna.