To, že muži sú vo všeobecnosti viac neverní ako ženy, je dávno známe. No zamýšľali ste sa niekedy nad tým, prečo je to tak? Zistilo sa totiž, že existujú určité veci, ktoré vašu partnerskú lásku nahlodávajú a mužov (často podvedome) nabádajú hľadať si milenku. Čo s tým? A ktorým chybám by ste sa v tomto prípade mali vyhnúť?

Žiarlite, keď sa pozrie alebo rozpráva s inou ženou

Idete ruka v ruke so svojím partnerom, no on sa predsa pozrie na okoloidúcu mladú a sexi ženu? Žiarlite a v žilách vám vrie krv? Nerobte to! Mali by ste sa zmieriť s tým, že pozrieť sa na peknú ženu k mužskej podstate prirodzene patrí a vy to nezmeníte. Ak sa váš partner začne rozprávať s kamarátkou, ktorá je (možno) o niečo mladšia a krajšia, nenechajte sa vyviesť z miery a už vôbec to nedajte na sebe poznať. Keď mužovi ukážete, že žiarlite, vypovedá to najmä o chýbajúcej dôvere a okrem iného aj o vašom nízkom sebavedomí. A ak mužovi neveríte, dôveru môže začať hľadať inde.

Neoceňujete a nechválite ho

Pocit uznania a ocenenia je pre mužov nesmierne dôležitý. Mali by ste preto toho svojho chváliť často a veľa. Chváľte ho za bežné veci, ale aj za tie, ktoré nie sú až tak samozrejmé. Dovolíte tak jeho egu rásť a on bude mať pocit, že je pre vás stále dosť atraktívny a to ho k vám ešte viac pripúta.

Nestaráte sa o seba

Je naivné myslieť si, že ak ste vo vzťahu niekoľko rokov, môžete poľaviť - najmä čo sa týka starostlivosti o svoj vzhľad. Práve naopak. Muži potrebujú mať vedľa seba vždy krásnu a sexi ženu, ktorá to vie rozpáliť aj po rokoch či desaťročiach! Preto zabudnite na neoholené nohy, mastné vlasy, či vyťahané tepláky. Dajte si na svojom vzhľade záležať. Samozrejme, že to netreba preháňať, no vyhnite sa extrémom. Ak má totiž muž aj po rokoch po svojom boku krásnu a príťažlivú partnerku, ktorá ho reprezentuje tým najlepším spôsobom, neexistuje pravdepodobnosť, že pôjde za inou.

Nemáte vlastné záujmy

Hoci vo vzťahu je dobré brať ohľad na partnera, spoločné záujmy by nemali byť alfou a omegou vášho života. Samozrejme, je na mieste mať niečo spoločné, no na druhej strane by každý z vás mal mať aj svoje osobné a vlastné záujmy. Nezahadzujte svoj “starý” život kvôli partnerovi a vyrazte si aspoň občas na dámsku jazdu! Okrem iného, ak bude váš jediný záujem len váš partner, môže z toho vzniknúť tzv. “ponorková” choroba a vy mu môžete začať liezť na nervy.