Aké náročné je v dnešnej dobe nájsť lásku na celý život? Jedni môžu tvrdiť, že nájsť spriaznenú dušu nie je náročné a iní, že dlhodobý a šťastný vzťah si treba vybudovať. Nech už patríte do ktorejkoľvek skupiny, prezradíme vám 8 jasných znakov, ktoré prezradia, že váš vzťah má veľmi veľkú pravdepodobnosť vydržať navždy.

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, čo môže určovať pravosť lásky alebo stabilitu vzťahu? Popravde existuje hneď niekoľko vecí, ktoré vás rýchlo presvedčia o tom, že ste s tým správnym človekom a dokonca aj to, že vaša láska pretrvá v dobrých aj zlých časoch. Ktoré to teda dokazujú?

Vaša polovička vás miluje preto, kým ste

Spriaznenú dušu nespoznáte len podľa toho, že daný človek má podobné, ba rovnaké záujmy, hodnoty ako vy, ale aj podľa toho, že vás miluje preto, kým ste. Zamiloval sa do vás, ako do osoby, ktorou ste a nemá žiadnu potrebu meniť vás. Nevyčíta vám vaše (občas) prehnané správanie, ani to, ak nemáte náhodou (podľa vás) dokonalé proporcie. Partner vás miluje presne takú, aká ste tu a teraz a dáva vám to jasne najavo. Ak takého máte po svojom boku, verte, že vaša láska vydrží navždy. Nezabúdajte však, že by to malo platiť aj naopak.

Ste najlepší priatelia

Mať vo svojom partnerovi zároveň najlepšieho priateľa je na nezaplatenie. Obaja tak vo vzťahu nemusíte zastávať len partnerskú rolu, môžete byť partnermi, milencami, ale aj kamarátmi. To je totiž významným aspektom stabilného vzťahu. Vedieť sa porozprávať naozaj o všetkom, zahrať si spoločenskú hru či pri každej príležitosti tvoriť tím, ktorý drží spolu - to všetko sú znaky toho, že vo ste vo svojom partnerovi našli najlepšieho priateľa a váš vzťah je založený na skutočných hodnotách.

Nejdete spať rozhnevaní

Vzťahy nie sú len o láskyplných slovách, vrúcnych vyznaniach či prekrásnych kvetoch. Každý jeden vzťah občas postretne výmena názorov či hádka a to je prirodzené. Čo je však v tomto prípade dôležité je spôsob, akým vzniknuté konflikty riešite. Stabilné a šťastné vzťahy totiž nemajú vo zvyku po hádke držať tichú domácnosť či partnera ignorovať. Práve naopak, ak sa s partnerom viete udobriť takmer hneď po hádke, máte sa naozaj radi. Ba čo viac, ideálne je ak odsúhlasíte prímerie ešte predtým, ako si spolu ľahnete do postele. Ak idete spať udobrení, pomáha to nielen vašej psychike, ale aj vzťahu.

Viete spolu komunikovať o všetkom

Ak ste vo vzťahu, určite nám dáte za pravdu, že komunikácia je pre jeho fungovanie veľmi dôležitá. Tá by však nemala byť obmedzená len na “povinné” rozhovory o tom, či sú zaplatené účty, alebo čo bude na večeru. Komunikovať s partnerom je nesmierne dôležité a okrem toho, že vás to navzájom zbližuje, tak svoj vzťah aj utužujete. Je jedno, či sa svojmu partnerovi zveríte s trápnou historkou, ktorá sa vám dnes prihodila, alebo načrtnete vážnu tému. Dôležité je komunikovať a pokiaľ možno, tak o všetkom. Ak spolu zdieľate všetky dobré aj zlé situácie a nehanbíte sa za to, váš vzťah má veľkú pravdepodobnosť vydržať navždy.