Ľudské telo má svoj vlastný a osobitný druh komunikácie. Ak sa s ním niečo deje, dáva to najavo určitými signálmi, ktoré by ste nemali ignorovať. Náhle zhoršenie stavu pleti, únava alebo prudké zmeny nálad - nič z toho sa nedeje len tak. Telo tým môže volať o pomoc.

Nedostatok sexu

Sex k životu prirodzene patrí a naše telo je na neho pravdupovediac prispôsobené a zvyknuté. Kvôli tomu sa môže stať, že aj jeho nedostatok sa navonok prejaví. Môže ísť o úzkosti, sklony k workoholizmu, častejšie migrény, zhoršenú kvalitu pleti, problémy so sústredením, ale aj zlé sny. Ak sa vám čokoľvek z toho deje v poslednej dobe častejšie ako obvykle, môže ísť o varovný signál, že svojme telu neposkytujete dostatok sexuálného života. Je preto načase, napraviť to.

Stres

Permanentný stres nie je pre vás ani vaše telo tým najlepším spoločníkom, práve naopak. Ak prežívate dlhodobý stres môže sa to prejaviť výrazným vypadávaním vlasov, vyčerpaním, prírastkom na váhe, podráždenosťou a kolísaním nálad, bolesťami, svrbením pokožky, ale aj intenzívnou chuťou na sladké a zvýšenou tvorbou akné. Ak sa vám na tvári zo dňa na deň objaví množstvo vyrážok a aj keď nie ste veľkým milovníkom sladkého, teraz bez neho nemôžete žiť, vaše telo dáva najavo, že by ste mali spomaliť. Dlhodobý stres totiž môže byť príčinou aj ďalších - vážnych zdravotných problémov. Skúste sa preto na chvíľu zastaviť, začnite meditovať a doprajte si vyváženú stravu.

Zhoršená schopnosť pohybu

Ako zistiť, že vášmu telu poskytujete málo pohybu? Ak jednoducho ani po dlhom nočnom odpočinku necítite úľavu, ba naopak, bolesť svalov, kŕče a nevysvetliteľnú slabosť, môže ísť o varovanie, že mobita tela sa značne zhoršuje. Mali by si preto dopriať viac pohybu, pravidelný strečing, ktorý udržuje pružnosť svalov a šliach, zlepšuje ich ohybnosť a tak uvoľňuje celé telo.