Nevera je strašiakom každého jedného partnerského vzťahu. Má za následok nezhody, komplikácie a nezriedka aj koniec spolužitia. Vyhnúť sa jej môže byť náročné a práve preto vám prinášame niekoľko pravidiel, ktoré vám pri obojstrannom záujme môžu pomôcť nevere vo vzťahu predísť.

Nevystupujte zo svojej role

V partnerskom vzťahu sú len dve role. Rola muža a rola ženy a každý by mal plniť tú svoju. Žena by sa mala správať ako žena a nerobiť “mužskú prácu”, podobne aj naopak. Žena by sa nemala snažiť trebárs uživiť domácnosť a muž by zasa nemal robiť všetky domáce práce. V oboch prípadoch je to totiž kontraproduktívne. Ak čo i len jeden z vás vystúpi zo svojej role vo vzťahu, môže to byť problém.

Starajte sa o seba

Je normálne, že každá žena sa chce svojmu partnerovi páčiť. A priznajme si, že najmä po fyzickej stránke. Na tom nie je nič zlé. Na začiatku vzťahu sa každá z nás snaží vyzerať čo najlepšie, stará sa o seba a jednoducho chce byť pre partnera atraktívna. Stáva sa však, že postupom času a dokonalého “spoznania” sa, sa táto snaha začne vytrácať. Po rokoch vzťahu vám už možno na vašom výzore až tak nezáleží, čo však môže byť problém. Muži si totiž tieto veci všímajú. A verte, že aj ten váš si všimne ak “poľavíte”. Netvrdíme, že teraz musíte chodiť nonstop s mejkapom a v nových šatách, no základnú starostlivosť o seba by ste mali dodržiavať. Aby váš vzťah vydržal, mali by ste sa mu vždy páčiť. Samozrejme, platí to aj v opačnom prípade.

Venujte sa partnerovi

Nejedna nevera sa začala práve tým, že sa partneri od seba odcudzili. Na tom nie je nič prekvapujúce, no v každom prípade je to smutné. Žijeme rýchlym životom a nanešťastie sa stáva, že na osobný či partnerský život veľa času nezostáva. Skúste si aj napriek tomu nájsť čas na svojho partnera. Pýtajte sa, rozprávajte sa, smejte sa a robte spoločne nové veci. Pamätajte, že spoločné chvíle utužujú vzťah.