V dlhodobých vzťahoch nie je rutina úplne neznámym pojmom, ba práve naopak. Keď vyprchá zamilovanosť, do vzťahu sa vkradne stereotyp, ktorý občas môže spôsobiť problémy. Nemusíte sa však obávať, rutina nie je nebezpečná jedine vtedy, ak jej nedáte šancu. Ako na to? Skúste týchto 6 trikov, ktoré váš vzťah znova oživia, nech už ste spolu akokoľvek dlho.

Robte veci spoločne

Ak ste v dlhodobom vzťahu, je prirodzené, že po rokoch už každý z vás má vyhradené určité činnosti týkajúce sa domácnosti či starostlivosti o deti. Napriek tomu, že to funguje skúste vymyslieť aj nejaké aktivity - ktoré budete robiť spoločne. Nie preto, že musíte, ale preto, že chcete čas so svojou polovičkou tráviť aj pri bežných povinnostiach. Nemusí pritom ísť o nič svetoborné. Môžete napríklad spolu upratať, vymaľovať, uvariť večeru, zahrať si spoločenskú hru, a ak patríte k odvážnejším, prihlásiť sa napríklad aj na kurz spoločenského tanca. Hlavné je, aby ste zvolili niečo, čo vás zaujíma oboch. Do aktivít môžete samozrejme zapojiť aj deti a vytvoriť si nielen krásne partnerské, ale aj rodinné zážitky. A verte či nie, na rutinu už ani nepomyslíte.

Spoločné rande

Je jedno, či ste spolu 5, 10 alebo aj 20 rokov, dokonca aj to koľko máte rokov. Vždy môžete urobiť niečo čo váš vzájomný vzťah opäť pozdvihne. Ako? Spomeňte si na vaše spoločné začiatky, spoznávanie a trávenie voľného času. Prečo si to teda nezopakovať? Vyberte sa na spoločné rande, len vy dvaja. Je jasné, že ak máte deti nebude to také jednoduché, no pokúste sa nájsť spôsob, ktorým to pôjde. Spoločné rande vás nielen zblíži, ale aj pripomenie všetky pekné zážitky a konečne sa budete môcť venovať len jeden druhému. A uvidíte, že to váš vzájomný vzťah pozdvihne aj upevní.

 

Vyhraďte si na seba špeciálny čas

Hoci aktivity s deťmi sú príjemné, je vhodné ak si aj na seba vyhradíte nejaký ten čas. A to každý jeden deň. Vhodným riešením je vytvoriť si nejaké zvyky, ktoré budú len pre vás dvoch niečím výnimočným. Môže to byť spoločná ranná káva, spoločný obed počas pracovného dňa alebo čokoľvek iné. Podstatou je to, aby ste si tento špeciálny čas vyhradili na niečo, čo budete spolu robiť každý deň a bude to taký váš osobný spoločný rituál, pri ktorom sa zároveň budete zaujímať o toho druhého.