Narodenie dieťaťa je jedna vec, ale potom je tu i veľa ďalších: do akej rodiny, je na to žena sama alebo má partnera, má hypotéku alebo iné záväzky – skrátka, je nutné vopred všetko spočítať. A je dôležité si s partnerom ujasniť aj také veci, ako že by ste chceli chodiť po pôrode dvakrát do týždňa cvičiť – bude ochotný dva večery dieťa strážiť? Počíta vôbec s tým, že aj on sa bude podieľať na starostlivosti o dieťa? Alebo bude len zarábať peniaze, pretože potrebujete splatiť hypotéku, a vy budete doma? Keď si tieto otázky vopred nevyriešite, riskujete veľkú frustráciu, že všetko bude nakoniec inak, ako ste čakali.

A potom je tu zamestnávateľ, s ktorým sa treba dohodnúť, ako to bude fungovať ďalej a že prípadne chcete pracovať na skrátený  úväzok. Keď to vaše povolanie dovoľuje, odborníci také rozhodnutie vítajú. Aj keby išlo len o jeden deň práce v týždni, výrazne vám to neskôr uľahčí návrat. „Zachováte si živé praktiky zo svojho povolania a ľudia o vás budú vedieť. Pred odchodom na materskú túto tému rozhodne preberte so svojím nadriadeným. Prejavíte tak svoju lojalitu a záujem o dianie v práci,“ odporúča expert. O dianí vo firme sa zaujímajte aj vtedy, keď nie je možné pracovať na čiastočný úväzok. Píšte si s manažérom a kolegami, občas ich navštívte. Buďte aktívne. Pracujte na sebe. Čítajte odbornú literatúru, noviny, zdokonaľujte sa v jazykoch, nech máte prehľad.

Vyvarujte sa týchto chýb

Povedzme, že sa vám končí rodičovská dovolenka a chcete sa vrátiť späť do práce: zaregistrovali ste sa na niekoľko pracovných serveroch, napísali si životopis, pripravili motivačné listy a začali odpovedať na inzeráty. Výsledok? Za prvý mesiac ani jedna solídna ponuka! Kde robíte chybu? „Často je problém v zle napísanom životopise a v sebaprezentácii,“ upozorňuje odborník. Mnoho žien do svojho CV uvádza aj informácie, ktoré v ňom nemajú čo robiť – napríklad počet detí alebo záujmy, hoci rozhodujúca je dĺžka praxe, vzdelanie, rekvalifikácia, kurzy, znalosti jazykov atď.

Uvádzať deti v životopise je zbytočné, ale čo keď sa na ne pri pohovore spýtajú? Táto otázka je síce osobná a diskriminačná, aj keď sa dá pochopiť, prečo ju zamestnávatelia kladú – existujú profesie, kde potrebujú napríklad z prevádzkových dôvodov vedieť, ako máte zabezpečenú starostlivosť o rodinu. Preto je dobré pripraviť sa na podobné otázky. Personalista od vás potrebuje získať signál, že ste na riešenie komplikovaných situácií, napríklad choroba dieťaťa, pripravená a že na ne viete reagovať.

„Dobré je byť transparentná. Pokojne hovorte o tom, že deti máte, ale je dôležité deklarovať, že starostlivosť o ne máte vyriešenú a budete tak schopná plniť pracovné úlohy na sto percent – či už s pomocou babičiek, opatrovateľky, škôlky alebo iným spôsobom,“ odporúča špecialista. Základom úspechu je veriť si a vedieť sa predať. Našťastie, aj u nás už existujú firmy, ktoré nemusíte presviedčať, že žena s malým dieťaťom môže byť kvalitný zamestnanec. Väčšinou ide o pobočky veľkých zahraničných firiem alebo o neziskové organizácie. Kým také budú všetky spoločnosti, naučte sa byť sami za seba. Šanca určite je: majte oči otvorené, pracujte na sebe a verte si. 

Foto: Shutterstock