Na výber správnej cesty, ktorá vedie k osobnému blahu, je odkázaný každý z nás. Nejestvuje jednotný recept, ako si správne poskladať mozaiku života, pozostávajúcu z tisícov kamienkov. Jason Wachob (autor knihy: “Žite! Ako sa naučiť budovať život, nie životopis”) nám cez svoju cestu životom nastoľuje nielen otázky, ale aj „našepkáva” možné odpovede. Môže byť odrazovým mostíkom k úvaham o tom, ako nájsť vlastnú cestu k blahu.

Blahobyt či blahožiť?

Výber medzi veľkým množstvom peňazí a majetkom (blahobyt) na jednej strane a duševnou pohodou a šťastím (blahožiť – život naplnený hojnosťou, šťastím, zmysluplnosťou, prežitý v zdraví a radosti) na druhej strane, je zásadný. „Dobrý, kvalitný život nesúvisí len s hmotnými statkami – namiesto toho ho môžeme nájsť v životnom štýle zasvätenom mentálnemu, fyzickému, duchovnému a emocionálnemu zdraviu. Ruka v ruke s tým kráča schopnosť cítiť sa šťastne a dobre vo vlastnej koži,” tvrdí autor.

Pohodová existencia je taká, v ktorej je šťastie dosiahnuteľné, zdravie prvoradé a každodenný život spojený s hojnosťou. Je to život naplnený účelnou prácou, hlbokými a početnými priateľstvami, v ktorom panuje každodenná hojnosť a prekypujúca radosť. Nájsť túto zmysluplnú cestu životom si však musí každý z nás sám. 

Sme to, čo jeme

Jeden z prvých a najzákladnejších aspektov kumulovania blaha vychádza zo spôsobu, akým živíme svoje telo. Neexistuje jednotná strava, vhodná pre všetkých. V skutočnosti to, čo je dobré pre jedného, inému môže doslova škodiť, zaťažovať ho, viesť k ochoreniu. Ak sa naozaj chcete cítiť v pohode, nájdite si svoj vlastný recept – objavte to, čo funguje na vás, pri čom sa cítite dobre, čo máte radi. Proces objavovania sa nikdy nekončí.

Cieľom vhodnej životosprávy nie je posadnutosť zdravou výživou, ale dosiahnuť rovnováhu v jedení, rovnako ako v celom svojom živote. Nie trápenie sa, že to či ono nesmiem zjesť, lebo držím takú či onakú diétu. To však neznamená, že nebudeme uprednostňovať striedmosť, zdravé jedlá, že neobmedzíme škodliviny ako cukry a tuky. A pamätajte, že sme to, čo jeme.