Existuje domnienka, že recept na šťastný vzťah v podstate neexistuje. Keďže každý človek je iný, pre jedného nemusí platiť to, čo pre druhého. No napriek tomu to nemusí byť až taká pravda. Ukázalo, že skutočne existuje návod s názvom 72 hodín, ktorý vás k šťastnému vzťahu môže veľmi priblížiť. O čo vlastne ide?

Hádky, nezhody a konflikty vždy boli a aj vždy budú súčasťou partnerských vzťahov. Zrejme nikto sa im nevyhne a tento fakt jednoducho treba len prijať. No rozhodujúce je v prípade hádok to, ako sa k sebe po ich ustátí správate. A presne v tom spočíva aj tzv. návod na šťastný vzťah.

72 hodín

Čo vlastne znamená? 72 hodín predstavuje časový údaj, ktorý je pre každý vzťah veľmi dôležitý a dokonca môže zabezpečiť stabilitu a rozkvet vzťahu. Najmä pri nezhodách a konfliktoch je totiž rozhodujúce, ako sa k sebe s partnerom správate nasledujúcich 72 hodín. Práve prvých 72 hodín po hádke umožňuje riešiť spory „za tepla“. Rozhodne nie je správne uchýliť sa k tichej domácnosti s cieľom, že “ono sa to nejako vyriešie” alebo si nahovárať, že “to vyrieši čas”. Toto môže byť pre vzťah fatálne. Ak sa problémy prehliadajú alebo naschvál zabúdajú, raz môžu spôsobiť skutočnú katastrofu výčitiek, ktorá vedie k rozchodu.

„Ak je predmetom hádky niečo, čo nedokážete vyriešiť, nenechávajte to tak a riešte to čo najskôr. Debatujte o predmete hádky, a keď diskusia skončí, viac ju nevyťahujte,” radí vzťahová terapeutka Margot E. Brown. A dodáva: “Technika 72 hodín je veľmi efektívna a jej cieľom je očistiť partnerskú komunikáciu od vzájomného obviňovania sa a urobiť tým konverzáciu plodnejšou.” Tieto tri dni teda pre vás môžu byť veľmi bolestivé, ale aj liečivé. Je len na vás, pre čo sa rozhodnete.