Aké ženy sa mužom páčia? Toto je otázka, ktorá paradoxne zaujíma viac ženy. A aj keď sa zdá, že každý muž má na ženy predsa len vyhranený vkus, ukazuje sa, že niektoré črty na ženách sa páčia všetkým. Dokonca sa zhodli, že tieto u nich jednoznačne vedú. Patríte k nim aj vy?

Blondínky vs. brunetky

Pri chápaní ženskej príťažlivosti farba vlasov zohráva dôležitú úlohu. Rozhoduje teda farba vlasov o príťažlivosti ženy? Aj keď by sa zdalo že nie, výskumy poukazujú na to, že muži predsa len uprednostňujú jednu skupinu žien. Ukazuje sa, že až 70% mužov považuje ženy s blond vlasmi za príťažlivejšie. Táto farba vlasov pre nich zrejme symbolizuje krásu, nehu a akýsi “anjelský vzhľad”, kvôli čomu majú pocit, že žena potrebuje ochraňovať. A to im len hrá do karát.

Naopak zhodujú sa, že brunetky či ženy s tmavými vlasmi pôsobia sebavedomejšie a nezávislejšie, čo ich v istom ohľade odrádza od toho, aby ženu oslovili. Jedna štúdia dokonca odhalila, že muži považujú blondínky za menej nebezpečné ako brunetky a zrejme preto na nich letia najviac, aj keď vkus na konkrétnu farbu vlasov u žien môže byť rôzny.