Aktuálne športové trendy sľubujú viac zábavy, efektívnejšie rozprúdenie metabolizmu a viac spálených kalórií za kratší čas. Zabudnite na posilňovacie stroje a prepadnite novým fitness trendom, ktoré vo vás znovu prebudia vášeň pre pohyb. A hlavne, budete sa lepšie cítiť a zhodíte prebytočné kilogramy.

Nová zumba: Bokwa

Temperamentné tanečné cvičenie, ktoré sa vyvinulo z juhoafrického tanca, sa volá „nová zumba“. Jeho rytmu ľahko podľahne aj úplný začiatočník, nezaťažuje počítaním krokov ani choreografií, ale nohami kreslíte čísla či písmená. Vznik tohto trendu má na svedomí tréner z Los Angeles Paul Mavi, ktorý do neho zapracoval aj prvky capoeiry (brazílsky bojový tanec otrokov) a kickboxu.

Telo ako nástroj: Body weight

Zabudnite na zložité posilňovacie stroje a predražené permanentky do fitnes centier. Prapôvod tejto geniálne jednoduchej a zároveň maximálne bezpečnej metódy siaha až do starovekého Grécka. Nepotrebujete činky ani profesionálne vybavený priestor, s vlastným telom môžete cvičiť prakticky kdekoľvek, či už v pohodlí svojej obývačky, alebo napríklad v prírode.

Intervalový tréning

Prečo sa potiť celé hodiny v telocvični, keď pomocou intervalového tréningu možno dosiahnuť porovnateľné výsledky v priebehu necelých tridsiatich minút? Niet divu, že sa na špici vyššie spomínaného prestížneho rebríčka fitnes trendov ocitlo aj toto cvičenie, nazývané tiež HIIT (High-Intensity Interval Training). Funguje na princípe striedania krátkej, veľmi intenzívnej pohybovej aktivity s krátkym odpočinkom a môžete ho aplikovať na svoje obľúbené kardio cvičenia – behom počínajúc a veslovaním končiac.