Hovorí sa, že láska je nevyspytateľná. Nikto z nás nevie kedy príde a ani to, kto bude tým vyvoleným. No zistilo sa, že to úplne tak nie je. Zaujímavé totiž je, že existujú určité faktory, ktoré do veľkej miery ovplyvňujú to, do koho sa zamilujeme. Ktoré sú tie najvýznamnejšie?

Čím viac odlišností

O fyzických odlišnostiach mužov a žien polemizovať nebudeme. V tomto prípade máme na mysli odlišnosti hlavne v charakterových vlastnostiach. A aj keď sa donedávna tvrdilo, že protiklady sa priťahujú, dnes už mnohí z nás vedia, že šlo len o klišé. Pravdou totiž je, že čím viac sú dvaja ľudia odlišní, tým je väčšia šanca, že medzi sebou vytvoria citové puto.

Samozrejme, že je dôležité, aby ste mali podobné názory či hodnoty, no v prípade vlastností je to presne naopak. Pre zdravý vzťah je vhodné, ak ho tvoria odlišné typy osobností - a to extrovert a inrovert. Ak by ste boli trebárs obaja introverti, ktorí sa k veciam nevedia postaviť čelom a vždy sa niečoho obávajú, asi by ste to mali v živote ťažké. Alebo naopak, ak by pár tvorila dvojica extrovertov, možno by ste sa pomaly bili o to, kto objedná pizzu a možno by to skončilo aj hádkou. Aj tento extrém je smiešny a vyplýva z toho len jedno. Ak by ste boli úplne rovnakí, skôr či neskôr by ste si začali liezť na nervy.

A presne preto má každý z nás tendenciu vyhľadávať človeka, ktorý je iný ako je on sám. Postupom času ho dokonca zvykneme nazývať ako svoju polovičku a to nie len tak pre nič za nič. Je to kvôli tomu, že má presne tie vlastnosti, ktoré vám chýbajú. A vďaka tomu môžete vytvoriť skvelý vzťah.