Niektoré úkony, ktoré súvisia s krásou a zdravím o vašu pleť, či vlasy treba robiť každý deň. Sú však niektoré, ktoré vám stačí vykonávať týždenne. Pozrime sa na najhlavnejšie z nich.

Pleťová maska

Starostlivosť, ktorú pleti každý deň venujete, je dobré raz do týždňa podporiť maskou. Obsahuje aj zvýšenú koncentráciu účinných látok, a tak si prostredníctvom nej môžete zaobstarať nielen dostatok hydratácie, ale aj jasu alebo napríklad zjemnenie pórov.

Peeling pleti

Chcete, aby pokožka vstrebávala všetky prospešné látky, ktoré na ňu aplikujete? Potom jej doprajte peeling. Odstráni odumreté bunky spôsobujúce sivý nádych a brániace prenikaniu ingrediencií z krémov, sér alebo masiek do hĺbky. Mechanické gomáže fungujú na báze brúsnych čiastočiek, zatiaľ čo tie s AHA kyselinami odumretú vrstvu buniek akoby „rozpustia“.

Starostlivosť o nohy

Doprajte nôžkam pravidelnú dávku výživy a uvidíte, že nebudú chcieť ísť na pedikúru častejšie, ako je nutné. Hrubšiu vrstvu krému pred spaním zafixujte bavlnenými ponožkami a po prebudení sa tešte na extra hebký výsledok.

Úprava obočia

Nielen výrazné chĺpky v obočí, ale najmä tie svetlé, sotva viditeľné, majú na tvári dosť viditeľný tieň a tým, pochopiteľne, menia jej výraz. Aj s kvalitným nástrojom vás bude trhanie bolieť, ale výsledok za to skutočne stojí. Snažte sa aspoň trhať v smere rastu a podráždené miesta schladiť ľadom.

Foto: Shutterstock