Vedeli ste, že všetko, čo zjete, je pre vzhľad pleti rovnako dôležité, ako to, čo na ňu nanesiete? Poradíme vám, ako sa stravovať, aby vaša tvár pôsobila zdravo a zachovala si krásny a mladý vzhľad.

Zázvor proti zápalom

K najčastejším príčinám vzniku vrások a starnutiu pleti sa radí zápal. Ten je síce prirodzenou telesnou reakciou a signálom zdravého imunitného systému, ale len čo je spustený nevyváženou stravou, môže viesť k vysušeniu pleti, linkám a strate elasticity v pokožke. Pridajte do stravy prírodné protizápalové suroviny. Odporúčajú sa napríklad malé dávky surového zázvoru a kurkumy, ktoré dokážu imitovať protizápalové vlastnosti liekov ako je ibuprofén.

Farbou ku kráse

Oxidácia – proces, pri ktorom kyslík reaguje v telesných bunkách – je pre organizmus bežná, všetci predsa dýchame. Problémom však je, že konzumujeme potraviny, ktoré spôsobujú nevyžiadaný oxidačný stres. Na jednej strane sa teda spúšťa bunkový obnovujúci proces, ale súčasne štruktúra pleti ochabuje. Hlavnými spolupáchateľmi pritom bývajú chemikálie a stužené tuky v upravovanom jedle. No a hoci má telo svoje vlastné mechanizmy, ktorými minimalizuje následky, nedokáže nimi zastaviť skazu na vašej pokožke. Jedzte preto „farebné“ jedlá. Odborníci na výživu odporúčajú napr. pestrofarebné šaláty. Obsahujú totiž antioxidanty, ktoré posilnia vašu prirodzenú imunitu. Obzvlášť silná je fazuľa azuki.

Mýty o lepku

Bezlepková strava síce patrí k aktuálne asi najväčším trendom, avšak lepok – bielkovina obsiahnutá v obilí – predstavuje skutočný problém iba pre jedincov s diagnostikovanou celiakiou. Teda abnormálne silnú reakciu poškodzujúcu tenké črevo. Oveľa väčšou hrozbou je však cukor. Konkrétne fruktóza, ktorá narušuje metabolizmus a ukladá sa ako tuk. Tento jav sa totiž následne odráža na pleti v podobe akné a zápalov spôsobujúcich vrásky. Avšak, nemusíte žiť bez cukru, stačí rafinovanejší variant. Vymeňte sladené nápoje za perlivú vodu a nesladené čaje. Alebo napríklad Agávový sirup, ktorý má takmer 78 % fruktózy, nahraďte javorovým sirupom, v ktorom je jej len 35 %.