Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, koľko času v živote strávite napríklad pracovaním, jedením, spánkom či trávením času s priateľmi? Poďte sa spolu s nami pozrieť na tie najzaujímavejšie a zároveň na najneuveriteľnejšie štatistiky, ktorým nebudete chcieť veriť!

Čas je len relatívny pojem, no zároveň nenahraditeľná komodita. Predsa je však jeho reálne chápanie o čosi zložitejšie. Čo to znamená? V podstate ide o to, že to koľko času venujeme za svoj život konkrétnej činnosti nás vo veľkej miere ovplyvňuje a to aj bez toho, aby sme si to uvedomovali.

Koľko času teda máme za svoj život k dipozícii? To nevie nikto z nás. Povedzme teda, že priemerný človek sa dožíva 70 rokov - to je spolu 25 550 dní a neuveriteľných 613 200 hodín. Na čo ich teda využíva? Určite budete prekvapení.

Spánok

Spánok je základná fyziologická potreba, bez ktorej by sme nemohli fungovať. No tušili ste, že ním počas života strávite približne 26 rokov? Čo je však ešte prekvapujúcejšie je fakt, že k tomu až 7 rokov strávime zaspávaním. Spánkom teda vo svojom živote strávime až 33 rokov, čo je takmer polovica priemernej dĺžky života.

Práca

Zaiste každý z nás pozná ľudí, ktorí žijú len pre prácu a nič iné. Mávate občas pocit, že aj vy sa z času na čas stanete workoholikom, ktorý práci venuje takmer celý deň? Potom vás nasledujúca štatistika určite prekvapí. Dokopy totiž priemerný človek počas 50 rokov v práci reálne pracuje len 75% času a zvyšných 25% nepracuje vôbec. Takže aj keď by ste chceli, workoholizmus nehrozí!

Jedlo

Jedlo je ďalšou zo základných potrieb človeka a pre mnohých aj istou formou pôžitkárstva. Na tom nie je nič zlé, práve naopak. No vedeli ste, že za svoje život strávite jedením približne 4 roky a šesť mesiacov? A to platí pre všetkých milovníkov jedla.

Cvičenie

S prijímaním potravy úzko súvisí aj cvičenie, ktorého úlohou je to množstvo jedla na našom tele ako-tak skryť. Koľko času teda v živote strávime cvičením? Uvádza sa, že spolu je to 1 rok a štyri mesiace, čo je len tretina z toho, koľko venujeme jedeniu. Asi by to chcelo vyvážiť, však?