Ak ste si doteraz mysleli, že sexuálna oblasť vo vzťahu je tou jedinou, kde to funguje vždy stopercentne, mýlili ste sa. Čoraz viac dlhodobých partnerstiev ľahko skĺzne do rutiny aj v sexuálnej oblasti. Dá sa s tým niečo robiť? Dobrou správou je, že vedci prišli s riešením, ktoré by mohlo sexuálny život vo vzťahoch rapídne pozdvihnúť. Tušíte, o čo ide?

Ľudia už odjakživa hľadali spôsoby, ako zlepšiť sexuálny život. V tomto prípade však namiesto akéhosi pudového zamerania, išlo aj o duševné zdravie. Je totiž dokázané, že kvalitný sex má pozitívne účinky nielen na fyzické, ale aj psychické zdravie. Vedcom sa konečne podarilo popísať, čo dokáže sex zlepšiť natoľko, aby nepôsobil stereotypne aj po rokoch.

O čo vlastne ide?

Odpoveď je paradoxne až smiešne jednoduchá. Podľa odborníkov ten najlepší a najkvalitnejší sex docielite pomocou jednoduchej veci - a to zmenou životosprávy. Prečo? Existujú totiž určité “superpotraviny”, ktoré majú pre svoj vysoký obsah výživných látok blahodárny vplyv na organizmus. Potraviny, ktoré majú takýto blahodárny účinok na libido, lepšiu výdrž v posteli a celkový sexuálny život sú afrodiziaká. Je totiž dokázané, že aj takáto obyčajná zmena životosprávy dokáže oheň vášnivého milovania znovu rozpáliť. Na čo teda upriamiť pozornosť?

Účinné afrodiziaká

Samotný pojem afrodiziakum je odvodený od Afrodity, gréckej bohyne lásky, plodnosti a krásy. Už v minulosti, v starovekom Grécku sa používali afrodiziaká na zvýšenie sexuálnej túžby, ktoré boli získané z najmä výťažkov bylín a rastlín. Afrodiziakum je vo svojej podstate látka, ktorá pôsobí ako stimulant na zmysly, pričom vyvoláva vzrušenie, sexuálnu náladu, túžby, ale aj sexuálne podnety a signály. Stimuluje myseľ cez rôzne potraviny. Napríklad konzumácia mäsa má pre sexuálny život mužov svoje opodstatnenie. Hovädzie, kuracie a bravčové mäso totiž obsahujú L-arginín a zinok.

L-arginín je aminokyselina a zároveň zložka bielkovín, nachádzajúcich sa v mäse. Prispieva k pevnej erekcii, pretože pozitívne vplýva na zásobovanie organizmu krvou, vrátane pohlavných orgánov. Zinok prispieva k udržaniu normálnej hladiny testosterónu v krvi a má dôležitú úlohu pri udržiavaní plodnosti a správnej reprodukčnej funkcie.