Na svete asi neexistuje žena, ktorá by bola so sebou po každej stránke spokojná. Vždy sa nájde “niečo”, čo by sa dalo ešte upraviť či vylepšiť. Hoci nám ženám takéto vylepšenia zdvihnú sebavedomie, zamýšľali ste sa nad tým, ako ich vnímajú muži? A vlastne, robíme to kvôli sebe alebo len kvôli tomu, aby sme sa im zapáčili?

Každý jeden muž sa rád pozrie na krásnu a príťažlivú ženu. V tomto prípade však nejde len o sexi zadok v úzkych šatách, výstrih či dokonalé proporcie. Muži si na ženách všímajú aj iné “detaily”, ktoré žene buď na atraktívnosti pridajú alebo nie. Samozrejme, každému sa páči niečo iné a niečo iné vyhľadáva. Ak však ide o celkovú ženskú krásu, niektoré veci mužom prekážajú a považujú ich za umelé a prehnané. Viete o aké ide?

Umelé mihalnice

Dôležitou charakteristikou, ktorá môže pridať aj ubrať na kráse ženskej tváre sú oči. V prípade očí ide konkrétne o mihalnice, ktoré ich dokážu poriadne zvýrazniť a tak docieliť aj príťažlivý a zvodný pohľad. Pre množstvo žien sú dnes už umelé mihalnice bežnou súčasťou každodenného líčenia, aj keď manipulácia s nimi je pomerne náročná. Napriek tomu, že umelé mihalnice dokážu oči skutočne zvýrazniť, na mužov príliš sexi nepôsobia. Umelé mihalnice v kombinácii s príliš výrazným mejkapom muži považujú skôr za neprirodzené a sčasti odpudzujúce. Okrem iného, umelé mihalnice nemusia byť každodennou súčasťou kozmetickej výbavy. Zvýraznenie očí je možné dosiahnuť aj bežnými riasenkami z drogérie, najmä tými s takzvaným “volume” efektom.

Zväčšené pery

Novodobý trend zväčšovania pier je v súčasnosti na výslní. Ženy, ktoré do vienka dostali úzke alebo stredne veľké pery, sa tak túto svoju “nedokonalosť” snažia napraviť a utratiť za to nemalé peniaze. Hoci plné pery na prvý pohľad môžu vyzerať sexi, väčšina mužov ich za príťažlivé nepovažuje. Podľa nich sú ženy viac atraktívne s prirodzenými a stredne veľkými perami, zvýraznenými rúžom či leskom. Veľkosť pier teda nijako neovplyvňuje kvalitu krásy ženy a nie je ani rozhodujúcim faktorom, či ženu pozvú na rande alebo nie. Ženská tvár by podľa mužov mala vyzerať skôr prirodzene ako celok.