Aká krajina, také Vianoce. Každý štát má svoje špecifické tradície, ktoré dodržiava a tie sa predávajú z generácie na generáciu. Pre Slovákov je na Vianoce typické napríklad ukladanie peňazí či šupín z kapra pod obrus, prerezávanie jablka či prestieranie jedného miesta navyše pri štedrovečernom stole. Vo svete sa však vianočné tradície líšia a my vám prinášame tie najzaujímavejšie z nich. Vedeli ste o nich?

Nórsko - skrývanie metly

V Nórsku ľudia veria, že počas Štedrého dňa sa k moci dostávajú temné sily v podobe bosoriek, či čertov. Zo strachu pred nimi sa preto chránia ukrývaním metiel, ktoré predstavujú minimálne počas Vianoc nebezpečný nástroj. Ak teda všetky metly dobre ukryjú, vyhnú sa nebezpečenstvu. A vraj to aj dobre funguje.

Anglicko - pálenie listu pre Santa Clausa

Nech sa vám táto vianočná tradičná tradície príde akokoľvek absurdná, predsa len na nej niečo bude. Niektoré regióny Anglicka totiž za účelom pálenia listu pre Santa Clausa takto k sebe privolávajú svoje vianočné priania. Veria totiž, že popol zo spáleného listu vyjde von komínom a dostane sa až ku Santovi, ktorý tak jednoduchšie splní všetky želania.

USA - hľadanie vianočnej kyslej uhorky

Doposiaľ nie je presne špecifikované prepojenie medzi kyslou uhorkou a Vianocami, no napriek tomu hľadanie kyslej vianočnej uhorky patrí v USA k jedným z najobľúbenejších zvykov. Podstatou je, že hlava rodiny v Štedrý večer ukryje na stromček vianočnú ozdobu v tvare kyslej uhorky a ten kto ju prvý nájde získa špeciálnu odmenu.