Aj laik cíti rýchly nástup povzbudzujúceho účinku šálky lahodného moku. Tá vôňa a chuť nás okamžite postavia na nohy. Ocenia to nielen ženy na materskej. Aká je teda pravda o káve a čo mýty, ktoré obľúbený nápoj neodmysliteľne sprevádzajú?

Káva obsahuje antioxidanty a pri konzumácii kvalitného espresa v počte štyri až šesť šálok denne dostaneme do svojho tela toľko antioxidantov, koľko ich je potrebných na zníženie pravdepodobnosti vzniku civilizačných chorôb a onkologických ochorení. Tento počet šálok nahradí až pol kila ovocia.

Ďalej je káva skvelým pomocníkom na odbúravanie tukov v tele,“ vysvetľuje barista Michal Jakoubek. Na druhej strane, všetko s mierou. „Každý človek znesie iné denné množstvo kávy. Negatívne účinky má väčšinou u jedincov so žalúdočnými problémami.“ Napriek tomu konzumáciu kávy sprevádzajú omyly a mýty, ktoré sa prenášajú z generácie na generáciu. Aké sú najčastejšie?

Bezkofeínová káva je zdravá

„Ľudia často považujú bezkofeínovú kávu za zdravšiu. Väčšinou to však tak nie je, pretože kofeín sa z kávy vo veľkoobchodných reťazcoch dostáva prevažne pomocou chemikálií,“ vysvetľuje Michal Jakoubek a dodáva: „V tomto prípade je kvalitne pripravené espreso zo 100-percentnej Arabiky vhodnejšie ako bezkofeínová káva kúpená v koncerne, keďže 100-percentná Arabika má 2x menej kofeínu než Robusta. Ale v malých pražiarňach možno zohnať bezkofeínovú kávu, ktorá má označenie ‚swiss water process‘,, z ktorej bol kofeín odstránený vodnou cestou,“ vysvetľuje špecialista na kávu.

Čím drahšia, tým kvalitnejšia

„Pokiaľ vám ide o kvalitnú čerstvú kávu, rozhodne ju nekupujte vo veľkoobchodoch. Keď sa totiž pozriete na dátum praženia, ktorý je väčšinou v týchto obchodoch starý trištvrte roka a viac, je úplne jedno, čo to bolo alebo je za kávu, pretože po toľkých dňoch sú zrnká znehodnotené a platíte len za značku. Pokiaľ ide o ceny kávy, rolu tu hrá, či je to Arabica alebo Robusta, veľkosť plantáže a podobne. Rozhodne však nie je pravidlom, že čím je káva drahšia, tým je kvalitnejšia,“ vyvracia ďalší mýtus M. Jakoubek.