K akým ľuďom patríte? K skromným, ktorý svoje úspechy nedávajú až tak najavo alebo naopak, až k prehnane ambicióznym, ktorí sa chvália všetkým a všade? Ak vás však nevystihuje ani jedno, možno patríte k ľuďom, ktorí majú vysokí potenciál a (možno) o tom ani neviete. Ako to teda zistiť? Týchto 5 znakov to prezradí.

Zodpovednosť

Pre to, aby ste dosiahli úspech, musíte byť zodpovední, to je logické. No tvrdiť o sebe, že ste zodpovední je niečo iné, ako to za vás tvrdia vaše činy. Pokiaľ nedodržiavate termíny, ste nedochvíľni a podobne, zrejme na tom ani vaša zodpovednosť nebude bohvieako. Ale ak ste naopak, až príliš svedomitým človekom a všetko, aj tú najmenšiu úlohu splníte do bodky, drieme vo vás potenciál.

Súťaživosť

Možno sa to nezdá, no ľudia, ktorí majú potenciál priam túžia po víťazstve, nech už ide o čokoľvek. Takáto súťaživoť a húževnatosť ich totiž motivuje k lepším a lepším výsledkom, vďaka čomu rozvíjajú svoj doteraz skrytý potenciál.

Schopnosť sebakontroly

Všetci sme ľudia, ktorí majú emócie. Otázne však je, ako s nimi narábame vo vážnych situáciách. Aj to totiž o človeku veľa napovie. Navyše, ak viete mať svoje (hlavne negatívne) emócie držať pod kontrolou aj vo vypätých situáciách, hovorí to o vás, že máte nad seba maximálnu kontrolu a aj to je jeden zo znakov, že z vás niečo bude.