Krajina futbalu, lahodnej kávy, karnevalu a pozoruhodných kultúrnych pamiatok. Najväčší štát Latinskej Ameriky, kde je úradným jazykom portugalčina a jeho nádherné hlavné mesto Rio de Janeiro každoročne láka milióny turistov z celého sveta.

Monumentálny Kristus

Symbol Rio de Janeira – monumentálna socha Krista Spasiteľa, v Brazílii známu ako Cristo Redentor, je miestom, ktoré sa nedá prehliadnuť. Týči sa na kopci Corovado vo výške 710 metrov nad morom. K soche sa dá dostať buď pomocou červeného vláčika (železnica pochádza z konca 18. storočia), ktorý k nej „premáva“ každých 30 minút, pričom cesta bude trvať 20 minút. Ak zvolíte formu prechádzky, čaká vás 220 historických schodov. Odmenou vám bude nádherný výhľad. Ten vám poskytne aj ďalšie super miesto - Pão de Açúcar, ktorá sa nachádza uprostred Ria vo výške 396 metrov.

Copacabana

Copacabana, najznámejšia pláž sveta, má tvar polmesiaca a pýši sa dĺžkou až 4 kilometre. Je známe, že život na tejto pláži nikdy neutícha. Služby sú tu na špičkovej úrovni – množstvo hotelov, barov či reštaurácií spestrujú jednotliví predávajúci, ktorí vo svojich stánkoch ponúkajú rôzne nápoje na osvieženie. Jedlo v reštauráciách je dosť drahé, no lacnejšie a chutno sa dá najesť aj v miestnych bufetoch. No Copacabana je len jednou z viacerých nádherných brazílskych pláží. Taká Ipanema je rovnako dlhá a rovnako krásna. Časté vlnobitie láka množstvo surferov.

Brazílska kuchyňa a káva

V brazílskej kuchyni sa miešajú portugalské, francúzske, talianske a v súčasnosti aj japonské chute. Suši bary tu začínajú byť stále populárnejšie. Brazílska kuchyňa využíva najmä ryžu či fazuľu. Za národné jedlo sa považuje Feijoada – hovädzie mäso udusené na slaninke, podávané s čiernou fazuľou, klobásou a ryžou. Brazílčania v kuchyni často používajú tzv. maniokovú múku. Tá sa robí z manioku – z koreňa cassava, ktorý je v Brazílii rozšírený. Ak máte chuť napiť sa niečoho typicky brazílskeho, ochutnajte najpopulárnejší miešaný drink – caipirinhu. Je podobná ako margarita, avšak miesto tequily sa do nej mieša cachaca – alkohol z cukrovej trstiny. Podáva sa s ľadom a citrónom. Pokiaľ ide o pivo, najčastejšie sa tu konzumujú tri druhy – Schol, Brahma a Bohemia. To tretie, ako už názov napovedá, sa vyrába z chmeľu, ktorý sa do krajiny dováža z Česka. Pivo sa v Brazílii čapuje len výnimočne. Štandardne sa dá kúpiť vo fľašiach.

To, že káva je hlavným exportným produktom krajiny, asi netreba spomínať. A práve tu je problém. Najkvalitnejšia káva ide za hranice krajiny a je čoraz ťažšie ochutnať kvalitnú a chutnú kávu v miestnych kaviarňach. V Brazílii sa pije len „krátka“ káva, teda v našom jazyku – piccolo. A pozor, pri objednávke nezabudnite čašníkovi spomenúť, že ju chcete bez cukru, pretože inak vám prinesú naozaj štedro presladený nápoj.