Uvažujete, či má homeopatia zmysel, či to náhodou nie sú len biele guôčky, ktoré stoja dosť peňazí, a napriek tomu vám nepomôžu s uzdravením? Viete však, ako ich užívať, aby efekt na vaše zdravie bol čo najväčší?

Na začiatok by to chcelo stručnú definíciu toho, čo homeopatia vlastne je. Každý sa týmto slovom dnes oháňa ako zaklínadlom, málokto však dokáže presne definovať, o čo ide a v čom by vám táto liečba mala a mohla pomôcť.

Homeopatia ako taká, respektíve prípravky homeopatickej liečby pomáhajú dostať telo späť do rovnováhy a veľmi zjednodušene sa dá povedať, že čím si ublížite, tým vás homeopatia bude naprávať. Neznamená to však, že budete počas liečby vytĺkať klin klinom. Naopak. Klasická medicína len potláča príznaky choroby, takže sa prakticky ihneď cítite lepšie, čo vám žiadny erudovaný homeopat nesľúbi ani nebude garantovať.

Naopak, pokiaľ si váži svoju prácu a rozumie jej naozaj do hĺbky, upozorní vás, že napríklad bolesti v krku sa môžu pri požití prvých guličiek zhoršiť a až neskôr dôjde k napraveniu vášho nie veľmi dobrého stavu, čo je benefit na nezaplatenie. K uzdraveniu organizmu dôjde bez toho, aby ste ho akokoľvek zaťažovali. Ďalšia výhoda homeopatickej liečby? Je vhodná pre deti i tehotné.

Odkiaľ sa vzala?

Po roku 1700 sa homeopatia z Nemecka rozšírila prakticky po celej Európe, jej účinky a fungovanie sú obľúbené aj v Indii a ďalších ázijských krajinách. Homeopatické prípravky prechádzajú mnohými testami a ich účinnosť bola preukázaná. Aj keď, pokiaľ natrafíte na dogmatického, klasického lekára, je jasné, že vám povie, že liečiť sa dá antibiotikami a pokojom na lôžku. Ten lekár, ktorému ide predovšetkým o vaše zdravie, však alternatívne spôsoby liečby šmahom nezatratí.